„Világháborúhoz” vezet a NATO döntése
A kormánypárti vadászgépek a damaszkuszi nemzetközi reptérre vezető út melletti negyedeket bombázzák, és megtámadták a lázadók több támaszpontját is a főváros környékén. Az utóbbi időben a Bassár el-Aszad szír elnököt támogató kormánypárti erők egyre gyakrabban támadnak a levegőből, a felkelőknek ugyanis nincsenek légvédelmi eszközeik.
A NATO pénteken azzal vádolta meg a szír vezetést, hogy Scud-rakétákkal lőtték a felkelőket, melyek közül pár a török határ közelében landolt. A NATO szerint többek között az ilyen incidensek miatt volt szükség arra, hogy Patriot légvédelmi rakétákat küldjenek a szír–török határra. Szombaton az iráni vezérkari főnök kijelentette: ez a lépés világháborúhoz vezethet, ami Európát is érinteni fogja, írja a Reuters.
A szír kormány tagadja a dolgot, de James Stavridis admirális blogjában leírja, hogy valóban történt ilyen, habár azt nem részletezte, hogy a Scud-rakéták milyen közel jöttek a határhoz, amely mellett egyébként állandóak az incidensek.
A szíriai civilek helyzete mindeközben egyre rosszabb, Aleppóból olyan hírek érkeznek, hogy a kenyérért már ökölharcot folytatnak. Walid al-Moualem külügyminiszter az ENSZ humanitárius vezetőjének, Valerie Amosnak kijelentette: az USA és az EU szankciói miatt ilyen rossz a helyzet, és az ENSZ-nek azon kellene lennie, hogy a büntetőintézkedéseket megszüntessék. A szervezetnek ezenkívül szerinte azon is munkálkodnia kellene, hogy segítsenek helyrehozni azt, amit a felkelő „terrorista” erők tönkretettek.
Az EU-csúcson David Cameron brit kormányfő felvetette, hogy vizsgálják felül a Szíriát sújtó fegyverembargót, hogy minél hamarabb fegyvereket tudjanak juttatni a felkelőknek. Németország és még mások azonban nem igazán voltak hajlandóak tárgyalni erről, azt azonban nem vetették el, hogy később még lehet róla szó.