„Elnök úr, nem gondolja, hogy a magánélete viccet csinált Franciaországból?”
A pénteki megbeszélésekre meghökkentően puritán körülmények között került sor. Míg az érdemi egyeztetés és a nemzetközi sajtókonferencia színhelye a Királyi Légierő legnagyobb, oxfordshire-i bázisa, Brize Norton volt, a „díszebédet” David Cameron helyi kocsmájában rendezték meg. A házigazdák talán túl komolyan vették a francia elnökválasztási kampány gyakori fordulatát Hollande hétköznapiságáról.
A csúcsértekezlet kiemelt témája Európa volt: Cameron támogatást remélt vendégétől az EU reformjával kapcsolatban. A brit kormányfő 2017-re ügydöntő népszavazást helyezett kilátásba a brit EU-tagságról, ha a 2015 májusi választásokon a szavazók ismét hatalomra segítik a Konzervatív Pártot. Addigra Cameron felülvizsgálná az EU hatásköreit, és újratárgyalná a brit tagság feltételeit. A sajtótájékoztatón azonban Hollande jelezte: ha jelentős mértékben megváltozik az EU-alapszerződés tartalma, Franciaországban is népszavazást kell tartani. A francia elnök hangsúlyozta, hogy egyik tagállam sem diktálhatja a változások ütemét a többieknek, és hozzátette, hogy az alapszerződés módosítása jelenleg nem prioritás.
A francia és a brit vezető egyetértett viszont a védelmi együttműködés erősítésében, aláírásukkal szentesítettek például egy megvalósíthatósági tanulmányt új katonai drón kifejlesztéséről.
A sajtótájékoztatón elkerülhetetlenül felmerült a francia elnök magánélete is. Az erről szóló meglehetősen pikírtre sikerült kérdést Christopher Hope, a Daily Telegraph újságírója tette fel: „Monsieur le président, tudom, hogy ez az Ön számára érzékeny téma, de nem gondolja, hogy a magánélete nemzetközi viccet csinált Franciaországból? Tart még a viszonya Juliet Gayet-vel és szeretné, ha ő most itt lenne?” Amint az várható volt, Hollande nem válaszolt.