Különbuli diktátoroknak
Furtado ma már persze bánja a dolgot, a Twitteren azt közölte rajongóival, hogy a pénzt jótékony célra költi – írta a The Los Angeles Times, felidézve, hogy a könnyűzenei ipar számos sztárja kényszerült az utóbbi időben bocsánatot kérni hasonló „ballépésért”. Mariah Carey vagy Beyonce zártkörű bulijának gázsiját éppen úgy az immáron vállalhatatlan ezredes famíliája állta, mint a híres rapper, 50 Cent esetében. A sztárok bankszámláit átlagosan egymillió dollár hizlalta a különbulikért.
A számos jótékonysági projektben részt vevő Carey nyilatkozatban fejezte ki megdöbbenését és sajnálkozását az eset miatt. Állítása szerint semmit sem tudott arról, hogy a 2008-as szilveszteri partit valójában ki finanszírozta. A Kadhafi-klán ugyanis ezúttal is közvetítő céget vett igénybe. –Sokkal gondosabban kell ellenőriznünk, hogy kiknek adnunk elő – idézte az Irish Times Carey-t, aki Beyoncéhoz és 50 Centhez hasonlóan jótékony célokra adományozta Kadhafiék „mocskos” pénzét.
A pop- és rockvilág sztárjai mellett számos ismert hollywoodi személyiség is hajlandó áruba bocsátani szolgáltatásait, például jó pénzért megjelenni milliárdosok által rendezett partikon, családi eseményeken. Az emberi jogokért kiálló Sting, polgári nevén Gordon Sumner 2009-ben közel kétmillió angol fontért adott magánkoncertet, amit az üzbég ellenzékieket megverető és bebörtönző elnök, Iszlam Karimov szervezett a lányának. Az egykori The Police frontembere a kínos eset után azt hangoztatta: tisztában van vele, hogy ki az a Karimov, de mégis úgy gondolja, hogy a kulturális bojkott inkább kontraporudktív, mintsem hasznos dolog.