Bizonytalan Egyiptom
Este nyolc óra után az al-Arabija hírtelevízió ezzel szemben közölte: az elnök csupán annyit fog bejelenteni, hogy milyen alkotmányos lépésekre van szükség, mielőtt átadná a hatalmat a nemrég kinevezett Omar Szulejmán alelnöknek. Mubarak beszédét óriási várakozás előzte meg, egymásnak ellentmondó hírek terjedésével. Mubarak sorsát alighanem a hadsereg határozta meg, amelynek közleményét délután a köztelevízióban egy katonai szóvivő olvasta fel.
Az úgynevezett egyes számú közleményben a fegyveres erők legfelső tanácsa közölte: intézkedéseket hoz „a nemzet védelmében” és „a nép legitim követeléseinek támogatásáról”.
A demonstrációk 17. napján is hatalmas tömeg gyűlt öszsze a kairói Tahrir téren, miután szemtanúk szerint ezrek töltötték az előző éjszakát a környéken, százak sátoroztak a közelben lévő parlament előtt is. Közben az egész országban szaporodnak a sztrájkok, a dolgozók magasabb béreket és jobb munkafeltételeket követelnek. Ugyancsak tegnapi hír, hogy korrupció gyanúja miatt vizsgálatot indítottak három volt miniszter és egy pártvezető ellen.
Az ENSZ és a Human Rights Watch emberi jogi szervezet szerint a tömegtüntetések 300 halálos áldozatot követeltek. A The Guardian brit napilap szerint az egyiptomi hadsereg titokban több száz, sőt talán több ezer kormányellenes tüntetőt tartóztatott le a megmozdulások kezdete óta, és közülük többet meg is kínoztak. A teljesen zavaros politikai helyzetet bonyolítja, hogy emberi jogi szervezetek szerint a magát semlegesnek valló hadsereg korántsem pártatlan, de egyelőre senki sem tudja, hogy vezetése valójában milyen formában képzeli el a hatalomváltást.