Polgárháborús hangulat
A körülbelül kétezer ellentüntető megjelenése után véres harc kezdődött, mely lapzártánkig sem hagyott alább. A hivatalos szerda esti jelentések szerint egy katona meghalt és több mint négyszázan megsérültek a zavargásokban. Az ellenzék egyik vezéralakja, a Nobel-békedíjas Mohamed el-Baradei arra kérte a katonaságot: avatkozzon be, ám a hadsereg karba tett kézzel nézte a véres összecsapást.
A helyszínen tartózkodó munkatársunk azt jelentette: a „Függetlenség téri” tiltakozók elszántak. Volt, aki úgy nyilatkozott: akár meghalni is kész az ország szabadságáért. A Tahrir téren, mielőtt erőszakba torkollottak az események, karneváli hangulat uralkodott, üdítőárusokkal és vidám gyerekekkel. A tömegben sokan úgy vélik: a rendőrség fizetett provokátorokat küld közéjük, gyakran „védtelen nők” képében. Munkatársunk találkozott egy lánnyal, akinek 15 egyiptomi fontot ajánlottak, ha Mubarak mellett tüntet.
Mindeközben megjelentek a fosztogatók, emiatt a kairói Egyiptomi Múzeumot a katonaság őrzi. Itt találhatók az ókori birodalom felbecsülhetetlen értékű kincsei, köztük Tutanhamon halotti rekvizitumai.
Ám a lakosság is igyekszik vigyázni az értékekre: sokáig a tüntetők védték élőlánccal a múzeumot, Luxorban pedig egy ásatásról kergették el a helyiek a fosztogatókat.
A bankok már negyedik napja zárva vannak, a lakosság megnyugtatására közölték, hogy a vasárnapi újranyitást megfelelő likviditással várják. Több arab országban a kormány engedményekkel igyekszik útját állni a dominónak.