Túl közel volt a bizalmas adatokhoz

Katia Zatuliveter a brit nemzetvédelmi bizottságban is szolgáló, nőcsábász hírében álló honatya asszisztenseként dolgozott. Az orosz nőt kitoloncolják a szigetországból.

Több mint két évet dolgozott Mike Hancock portsmouthi képviselő szoros parlamentimunkatársaként a 25 éves, csinos Katia Zatuliveter, aki a The Sunday Times értesülései szerint jelenleg „biztonságos helyen” várja kitoloncolását a szigetországból.

A brit elhárítás a fiatal nőt az orosz titkosszolgálat „alvó ügynökének” tartja. Az MI5 meggyőződése, hogy Zatuliveter szándékosan környékezte meg a szoros moszkvai kapcsolatokkal rendelkező, liberális demokrata politikust. Nem elég, hogy a Vlagyimir Putyinnal rokonszenvező Hancock a befolyásos nemzetvédelmi bizottság tagja, híres szoknyavadászként is számon tartják. Hancockot pár hónappal ezelőtt őrizetbe vették, majd feltételesen szabadlábra helyezték, mert állítólag erőszakos nemi közösülést kísérelt meg egy portsmouthi nővel szemben.

A Hancock oldalán rendszerint miniszoknyában és tűsarkú cipőben megjelenő Zatuliveter Nagy-Britanniában végezte el posztgraduális tanulmányait, és a UK Defence Forum nevű védelmi tanácsnál volt gyakornok. Ahhoz, hogy Katia a 64 éves honatya mellett dolgozhasson és parlamenti belépővel rendelkezzen, alapos biztonsági átvilágításon kellett átesnie. A gyanú nyáron terelődhetett rá, mert augusztusban, Londonba visszatérve feltartóztatták és kihallgatták a bevándorlási hivatal emberei.

Hancock képviselő tagadta, hogy munkatársa, akit csütörtökön vettek őrizetbe, orosz kém lenne. A The Sunday Times forrásai sem állították, hogy a fiatal nő jelenléte nemzetbiztonsági szempontból veszélyt jelentett volna. Leginkább a bizalmas adatokhoz való közelsége okozott nyugtalanságot.

A Zatuliveter-sztori újabb visszalépés a hűvös brit–orosz kapcsolatokban. A viszonyban alig érezhető enyhülés a Londonba menekült egykori orosz titkosszolgálati tiszt, Alekszandr Litvinyenko 2006-os megmérgezése óta.

A jemeni szélsőségesekre titokban mért amerikai csapásokért a felelősséget a polgárháború sújtotta arab ország elnöke vállalta magára – jelentette a WikiLeaks kiszivárogtatására hivatkozva az amerikai CBS televízió. Abdullah Száleh elnök ragaszkodott hozzá, hogy a jemeni légierőnek tulajdoníthassa az al-Kaida szélsőségesei ellen intézett amerikai bombázásokat. A jemeni államfő az országban tapasztalható erős Amerika-ellenesség miatt vissza utasította, hogy Washington harcoló alakulatokat küldjön az országba. (MTI)

Katia Zatuliveter
Katia Zatuliveter
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.