Távirati stílusban
Képviselőket zártak ki Afganisztánban
Afganisztánban a választásokat ellenőrző testület csalás miatt 21 képviselőt zárt ki az ENSZ támogatását élvező választási panaszbizottságból (ECC), így nem foglalhatják el helyüket a 249 fős törvényhozásban. Az érintetteknek nem lesz joguk fellebbezni. Az Afganisztánban két hónappal ezelőtt, szeptember 18án megrendezett parlamenti választások eredményét még mindig nem hozták nyilvánosságra. Panaszok már azelőtt is érkeztek csalásokról és szavazatvásárlásokról, hogy az afgánok az urnákhoz járultak volna. (MTI)
Írország hivatalosan is segítséget kér
Írország nemzetközi pénzügyi segítséget kér – közölte vasárnap az ír pénzügyminiszter, ez most hangzott el először hivatalosan. Brian Lenihan pénzügyminiszter az ír közszolgálati rádiónak (RTÉ) nyilatkozva felfedte, hogy az ír kormány hivatalos tárgyalásokat folytatott a Nemzetközi Valutaalap (IMF), az EU és az euróövezeti jegybank (EKB) képviselőivel, és e tárgyalások szombat este lezárultak. A pénzügyminiszter nem részletezte, hogy pontosan mekkora programról lenne szó, de elvetette a 70–80 milliárd euróról szóló találgatásokat. (MTI)
Új urándúsító Észak-Koreában
Az amerikai külügyminisztérium tegnap delegációt küldött KeletÁzsiába, hogy Szöulban, Tokióban és Pekingben folytasson konzultációt, miután a stanfordi egyetem egy ÉszakKoreában járt professzora arról számolt be, hogy Phenjan egy eddig ismeretlen, újonnan felépített urándúsító létesítménnyel rendelkezik. Mike Mullen tengernagy, az amerikai egyesített vezérkar főnöke a CNNnek kijelentette, hogy Siegfried S. Hecker professzor beszámolója alátámasztotta az USA északkoreai urándúsítással kapcsolatos, sokéves aggodalmát. Mullen szerint az új nukleáris létesítménnyel ÉszakKorea megsérti a ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait. (MTI)