Husángokkal a tandíjak ellen
A konzervatív-liberális kormány által elkerülhetetlennek nevezett lépésre a reformmal megbízott Lord Browne, a BP olajóriás volt vezérigazgatója tett javaslatot.
A westminsteri parlament köré szervezett felvonuláson egyes források szerint ötvenezren vettek részt. A demonstrálók a Konzervatív Pártnak is helyet adó Millbank Tower toronyházhoz vonultak. Az egyre durvuló hangulatban a fiatalok megrohamozták a székházat. A láthatóan alulméretezett rendőregység először még képes volt kituszkolni a fi atalokat az előcsarnokból, ám a „tüntetők” egy csoportja botokkal és székekkel beverte a földszinti üvegfalakat, majd kövekkel és üvegpalackokkal dobálta meg a rendfenntartókat. A támadók közül sokan álarcot viseltek, összetörték a biztonsági kamerákat is. Többeknek sikerült a Millbank Tower tetőteraszára feljutniuk, s száz méter magasról hajigáltak tárgyakat az ostromlott rendfenntartókra, akiknek kimentésére felfegyverzett készenléti erőket kellett bevetni.
Az oktatási reform keretében a diákoknak a jelenlegi 3000 helyett évi 6000 font (1,9 millió forint) tandíjat kell fizetniük. Többnyire diákhitel formájában, de Oxfordban vagy Cambridge-ben akár évi 9000 fontot is követelhetnek a diplomásoktól. A brit egyetemistákat különösen felháborította, hogy David Cameron kormányfő kínai látogatása során a változást kedvezőnek nevezte a külföldi hallgatók szempontjából, akiknek költségei arányosan kevésbé emelkednek. A javaslat komoly fejfájást okoz Nick Clegg miniszterelnök-helyettesnek és a kisebb koalíciós pártnak. A liberális demokraták a májusi választás előtt a tandíjemelés terve ellen voltak.
A londoni tüntetés résztvevői „árulóknak” nevezték a libdemeket. Majd azzal fenyegetőztek, hogy a képviselők viszszahívási lehetőségének törvénybe iktatása után az egyetemi városokból – ahol a választók akár 15 százalékát is kiteszik a diákok és az oktatók – megpróbálják „kiakolbólítani” a liberális honatyákat.