Tiltakoznak az árvízi túlélők
A több száz tiltakozó kövekkel és szeméttel torlaszolta el a térség fő országútját, azt kifogásolva, hogy az illetékesek úgy bánnak velük, mint az állatokkal. Az egyik tüntető szerint a kormány tisztségviselői csak akkor jönnek élelmet osztani, ha a média is jelen van.
Az árvíz sújtotta térségeket felkereső Ban KiMun ENSZ-főtitkár úgy nyilatkozott, még sosem látott ilyen kiterjedésű katasztrófát. A segélyakciók felgyorsítását kérte a nemzetközi közösségtől – írta az MTI. A világszervezet 460 millió dollárnyi rendkívüli segély folyósítását szorgalmazta Pakisztán megsegítésére, ennek eddig 60 százalékát ajánlották fel az adományozók.
Maurizio Giuliano, a világszervezet humanitárius ügyeket koordináló hivatalának szóvivője kolera, vérhas, A és E típusú májgyulladás, valamint tífusz veszélyéről beszélt. Az AFP-nek nyilatkozva hozzátette, hogy a betegségek legalább három és fél millió gyermeket is fenyegetnek.
Pakisztán történetének legsúlyosabb áradásai július végén indultak az ország hegyvidéki, északnyugati részéből, és azóta országszerte súlyos károkat okoztak. A katasztrófa húszmillió embert sújt, az eddigi halálos áldozatok számát 1600-ra teszik.
A természeti csapás léptéke politikailag is destabilizálhatja Pakisztánt, amely az Egyesült Államok kulcsfontosságú szövetségese az al-Kaida terrorszervezet és a tálib lázadók ellen vívott háborúban. Shah Mehmood Qureshi pakisztáni külügyminiszter azt mondta a BBC-nek: félő, hogy az áradások miatti, egyre növekvő elégedetlenséget a szélsőségesek kihasználják majd.