Észak-Koreával szemezett Clinton
Előzőleg Robert Gates védelmi miniszterrel ellátogattak a két Koreát elválasztó demilitarizált zóna panmindzsoni megfigyelőállásához. Az ENSZ részvételével 1953-ban itt írta alá a két fél a háborút lezáró fegyverszüneti megállapodást, amit azóta sem követett békeszerződés.
Clinton közölte, a még egyeztetésre váró új szankciók célja az észak-koreai illegális nukleáris fejlesztés meggátolása. Mindenekelőtt a pénzügyi átutalásoknak még az eddiginél is következetesebb blokkolásával, a külföldön tartott észak-koreai pénzek befagyasztásával, phenjani illetékesek utazásainak akadályozásával. Az amerikai külügyminiszter nyomatékosította, hogy az intézkedések nem az észak-koreai nép ellen irányulnak, amely túl sokat szenvedett már eddig is a rezsim politikájáért.
Gates szerint látogatásuk egyértelmű üzenet Észak-Koreának, a térségnek: „Katonai szövetségünk soha nem volt ilyen erős, amely elrettent bármely potenciális agresszort.”
Az Egyesült Államok és Dél-Korea a hét végén kezd közös haditengerészeti gyakorlatot, részben figyelmeztetésként Phenjannak, amelyet azzal gyanúsítanak, hogy torpedója süllyesztette el márciusban a Cheonan hadihajót, amelynek 46 tengerésze odaveszett. Észak-Korea tagadja a vádat.
A kínai külügyi szóvivő szerdán „aggodalmát” fejezte ki a közös hadgyakorlat miatt, miután Phenjan már kedden tiltakozott „a térségbeni feszültség kiélezése ellen”. A kínai reakcióra tekintettel a Sárga-tengerre, a Koreai-félsziget nyugati oldalán tervezett manővert részben áthelyezték a Japán-tengerre – írta az AP.