A pitbull fogadja a számlálóbiztost

A válság gyötörte amerikaiak dühe elérte a szövetségi kormány szerény küldötteit is: kétszer annyi esetben támadják meg őket, mint legutóbb.

A közhely szerint nem hír, ha a kutya haraptameg a postást, legfeljebb fordítva. És ha a számlálóbiztost? Amerikában nagy vihart kavart a The Washington Post minapi cikke, amely szerint a kérdőívvel idén házalókat több mint kétszer anynyi esetben éri atrocitás, mint a legutóbbi, 2000-es cenzus esetében. Jó párszor rájuk lőnek, kutyát uszítanak rájuk. Fejszével, kalapáccsal próbálják jobb belátásra bírni őket, feléjük lökik az éppen a gyepen szorgoskodó fűnyírót. Bár a cikkre reagálva Shelly Lowe, a népszámlálási hivatal szóvivője kijelentette: részben a háztartások megnövekedett számának, részben pedig a bejelentések jobb nyomon követésének köszönhető, hogy 181-ről 409-re nőtt az incidensek száma, a pórul járt számlálóbiztosok kormányellenes hangulatról számolnak be. Elvégre számos amerikai számára ők az egyetlenek, akikkel a szövetségi kormány – mégoly szerény – küldötteiként találkoznak.

– Nincs rá szükségem, hogy a röhejkormány szaglásszon a dolgaimban! – vágta például egy texasi asszony Sherri Chesney fejéhez, aki számlálóbiztosi kitűzőjét felmutatva a kertjébe merészkedett. – Tényleg elképedtem, hogy Amerika enynyire berágott a kormányra –mondta Chesney, aki nyomban felmondott, miután egy felé repülő fém kerti asztalt is hárítania kellett a texasi kertben. –Tengernyi ellenségességgel találkoztam. Annyi a düh és a keserűség, miután az emberek elvesztették az állásukat és az otthonukat. Nem kifejezetten szeretik a kormányt. Nem akarnak szóba állni velünk – így a 70 éves, washingtoni Douglas Mc-Donald, aki harminc évet húzott le a munkaügyi minisztériumnál vizsgálóként, de számlálóbiztosként szintén feladta,miután egy esetben már rendőrt is kellett hívnia. Barack Obama elnök a minap Ohióban a tízezredik útépítési projektet méltatta a gazdasági élénkítőprogram keretében, ám lehet, hogy az amerikaiak továbbra is e számokra emlékeznek jobban: változatlanul 10 százalék körüli a munkanélküliségi ráta, a májusi kedvezőbb adatsor pedig szinte teljes egészében a népszámlálásra felvett 411 ezer ideiglenes foglalkoztatott belépésének köszönhető.

Az amerikaiak szerint Hillary Clinton volt first lady, jelenlegi amerikai külügyminiszter jobb elnök lenne Barack Obamánál – derült ki a Rasmussen közvélemény-kutatásának tegnap ismertetett adataiból. A felmérés szerint a megkérdezettek 57 százaléka tartja alkalmasnak az elnöki tisztségre Clintont, míg Obamáról 51 százalék gondolja ugyanezt. A válaszolók 34 százaléka tartja Clintont alkalmatlannak, míg a 17 hónapja hivatalban levő Obamánál ez a mutató 44 százalék. A közvélemény szerint mindkét demokrata párti politikus rátermettebb az elnökségre, mint bármelyik republikánus vetélytárs. A legjobb, 49 százalékos alkalmassági mutatót utóbbiak között Mitt Romney, volt massachusettsi kormányzó érte el. A 2008-as elnökválasztás alatt ismertté vált Sarah Palin csak 26 százalék szerint lenne jó elnök. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.