Távirati stílusban
NATO-ellenes a finnek többsége
A finnek többsége nem támogatja országa csatlakozását a NATO-hoz, mert úgy gondolja, a katonai szervezet olyan konfliktusokba rángatná bele, amelyek nem érintik Finnországot – derült ki egy kedden közzétett felmérésből. A megkérdezettek 56 százaléka ellenzi Finnország NATO-tagságát, míg 26 százalék támogatná a csatlakozást. Az ellenzők tábora némi növekedést mutat a témában egy éve készült legutóbbi közvélemény-kutatáshoz képest. (MTI)
Etnikai incidens Medgyesen
Súlyosan bántalmaztak több medgyesi magyar fiatalt, akik az RMDSZ rendezvényén vettek részt. A közlemény szerint az incidens hétfőn történt. Két súlyosan sérült magyar fiatalt mentővel kellett kórházba szállítani. Jelentős anyagi károkat is okoztak a behatoló támadók, bútorokat rongáltak meg, üvegtárgyakat törtek össze. A szövetség Szeben megyei vezetői az incidenst etnikai konfliktusnak tekintik, s úgy vélik, hogy ez nyílt támadás a medgyesi magyar közösség ellen. (MTI)
Wallenberg még élt 1947 júliusában?
Raoul Wallenberg, Magyarországról elhurcolt svéd diplomata tovább élhetett annál az 1947. júliusi időpontnál, amikor holttá nyilvánították, ez áll a moszkvai svéd nagykövetség megkeresésére a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) Levéltári Szolgálata által adott hivatalos válaszban – közölte kedden Manne Vengeborg svéd diplomata. Korábban a svéd sajtó közölte, hogy egy amerikai kutatócsoport olyan archív dokumentumokhoz jutott, amelyek arról tanúskodnak, hogy Wallenberget 1947. július 23-án kihallgatták, noha az eddig közölt adatok (szovjet dokumentumok) szerint 1947. július 17-én halt meg. (MTI)
Letartóztatások Törökországban
A török rendőrség nagyszabású razzia keretében újabb katonatiszteket vett őrizetbe. A török média egymástól eltérő keddi értesüléseiben az őrizetbe vett katonatisztek száma 14 és 86 között mozog. Az Ergenekon-ügy februárban került napvilágra, amikor az első előállítások történtek. A katonatisztek ellen az a vád, hogy 2003-ban összeesküvést szőttek a kormány megdöntésére. (MTI)
A külhoni spanyolok választójogát elvennék
A tervezett választójogi reform értelmében elveszítenék választójogukat a külföldön élő spanyolok. A tervet a kormányzó szocialisták és a konzervatív ellenzék is támogatja. A múltban sok ezer önkormányzati képviselőt gyanúsítottak meg, hogy külföldiek segítségével választatták magukat újra. Dél-Amerikában egy-egy voksért 8-10 dollárt kínáltak az aktivisták. De Venezuelában és Argentinában előfordult, hogy hirtelen több száz halott spanyol emigráns „támadt fel”, hogy részt vehessen a spanyolországi választásokon. (MTI)