Távirati stílusban

Börtön az auschwitzi rablóknak

A krakkói kerületi bíróság első fokon másféltől két évig terjedő börtönbüntetést szabott ki az auschwitzi haláltábor „Arbeit macht frei” (A munka szabaddá tesz) szövegű feliratát tavaly decemberben levágó három lengyel férfira. Két tettestársuknak még várniuk kell a perükre – ők biztosították volna a zsákmány eljuttatását a bűncselekményt a háttérből irányító svéd Anders Högström volt neonáci vezetőhöz, s ügyük tárgyalásával a lengyel igazságszolgáltatás meg akarja várni Högström kiadását. (MTI)

 

Visegrádi Ház Fokvárosban

A dél-afrikai Fokvárosban nyitják meg e hónap végén a V4-országok az első „Visegrádi Házat”, ahol a négy állam megosztva használ majd közös épületet konzulátusi célokra. A fokvárosi közös vállalkozást a tervek szerint továbbiak követik, főleg az Európától távoli országokban. A cél a négyek külképviseleti hálózatának racionalizálása, a költségek csökkentése, valamint a V4-együttműködés bővítése. Az elképzelésről tegnap tárgyaltak Budapesten az érintett külügyminisztériumok vezetői. (Munkatársunktól)

Tibetiek tüntettek Kínában

Két nyugat-kínai városban tüntettek a napokban tibeti nemzetiségű középiskolások, hogy megemlékezzenek a kínai uralom ellen két évvel ezelőtt Tibetben történt felkelés évfordulójáról – közölték helybeli szemtanúk csütörtökön. Szerdán Kanszu (Gansu) tartomány tibetiek lakta Hoco (Hezuo) településén a beszámolók szerint legkevesebb húsz tizenévest őrizetbe vettek. (MTI)

Letartóztatások Törökországban

A török rendőrség csütörtökön újabb 20 embert vett őrizetbe – közölte az állami média. Őket is ahhoz az Ergenekon nevű állítólagos titkos csoporthoz sorolják, amelyet az Erdogan-kormány megdöntésére irányuló szervezkedéssel vádolnak. (MTI)

Tadics a koszovói rendezésről

Borisz Tadics szerb államfő szerint valamelyest javult ugyan a helyzet Koszovóban, a volt szerb tartományban a szerbek szabad mozgását illetően, de még így is roszszabb a helyzetük, mint Európa „bármely részén, bármely nép esetében”. Ugyanakkor Tadics tegnapi nyilatkozatában elmondta: miután a hágai Nemzetközi Bíróság véleményt nyilvánít majd arról, hogy a koszovói függetlenség egyoldalú kikiáltása a nemzetközi jog megsértése volt-e, vagy sem, Szerbia kész arra, hogy részt vegyen a kompromisszum párbeszéd útján történő kidolgozásában. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.