Mese a hallgató pápáról
Az egyik lehetőség az, hogy az egyház az áldozatoknak egyéni kártérítést fizet. A másik szerint pénzügyi alapot hoznak létre, amelyből az áldozatokat segítenék, illetve a történtek feltárását és hasonló esetek megelőzését támogatnák. Az újság által idézett egyházi források szerint amennyiben az említett alap létrehozása mellett döntenének, mintául az a pénzügyi alap szolgálhatna, amelyet a katolikus egyház évekkel ezelőtt hozott létre a második világháború idején egyházi intézményekben kényszermunkát végzők kártalanítására. Az alapban tízmillió márkát helyeztek el, és abból a korábbi kényszermunkásoknak fizettek kártérítést, illetve különböző képzési lehetőségeket finanszíroztak számukra. Előző napi parlamenti beszédében AngelaMerkel kancellár sem zárta ki, hogy az áldozatoknak kártérítést fizessenek. A kancellár a Bundestagban úgy fogalmazott, hogy a történtek kapcsán mindenről beszélni kell, így a bűncselekmények elévülési idejének esetleges meghosszabbításról és a kártérítésről is. Merkel közvetve rendre utasította minisztereit, az igazságügyi, a családügyi, valamint az oktatási minisztert, akik a szexuális visszaélések feltárása, illetve megelőzése érdekében különböző elképzelésekkel és különböző konferenciajavaslatokkal álltak elő – írja Berlinből az MTI.
Kemény hangú írásban vette védelmébe a szexuális viszszaélések ügyében sokak által hallgatással vádolt XVI. Benedek pápát csütörtökön a német püspöki konferencia elnöke. A Die Welt című lapban megjelent, Mese a hallgató pápáról című írásában Robert Zollitsch érsek hangsúlyozta: a katolikus egyházfő a leghatározottabban állást foglalt az ügyben. Sokan elfeledkeznek, hogy XVI. Benedek nem Németország és nem Spanyolország pápája, hanem az egész katolikus egyházé, akinek okosan meg kell fontolnia, hogy mikor, hol, kihez és milyen formában szól. Zollitsch visszautasította, hogy az egyházfőnek azért kell külön is állást foglalnia a németországi ügyekkel kapcsolatban, mert német.
Fizetett egy kislány korában pap által megrontott nő hallgatásáért az ír katolikus egyház – közölte csütörtöki számában a Belfast Telegraph. A kislányon nyolcéves korában tett erőszakot egy katolikus pap, még 1979-ben, majd tíz éven át folytatta a liliomtiprást.Aszexuálisviszszaéléstelismerve a derry-i főegyházmegye 2000-ben egy peren kívüli megállapodás kere tében 12 ezer fontot fizetett ki az áldozatnak.