Színt vallott Blair
Több mint hat évvel az iraki háború megkezdése után Tony Blair volt kormányfőnek sikerült ismét viták középpontjába állítani az invázió indokoltságát és a koalíció szerepét Szaddám Huszein megbuktatásában. A volt brit kormányfő, jelenleg közel-keleti békeközvetítő, a legfrissebb iraki vizsgálattal egyidejűleg szólalt meg a BBC One egyik műsorában. Magán a meghallgatáson a jövő év elején jelenik meg a volt munkáspárti vezető, akinek az Európai Unió első elnökévé való kinevezése sokak véleménye szerint éppen az iraki konfliktus ellentmondásos kezelésén bukott meg.
Az interjúban Tony Blair kijelentette, hogy a tömegpusztító fegyverek meglététől függetlenül is csatlakozott volna a Szaddám Huszein megbuktatására szervezett, az Egyesült Államok által vezetett koalícióhoz, legfeljebb más érveket használt volna ennek elfogadtatásához. Érzése szerint a világ nem járt volna jól azzal, ha továbbra is Szaddám és két fia lenne hatalmon Irakban. Blair tagadta, hogy erős római katolikus hitének köze lett volna a döntéshez, de annak végrehajtásában a vallásosság mindenképpen segített. A legfontosabb motívum a Szaddám által a régióra jelentett veszély volt, melynek csak egy eleme volt a tömegpusztító fegyverek kifejlesztése. A tágabb összefüggéshez tartozott az iszlámmal kapcsolatos világméretű vita is. Tony Blair megjegyezte, hogy az ENSZ tizenkét éven át vitatkozott az iraki kérdésről. Az is tény, hogy Szaddám vegyi fegyvereket vetett be saját népe ellen.
Az exkormányfő interjújára reagálva Bob Ainsworth jelenlegi védelmi miniszter "meglepetésének" adott hangot, míg Blair korábbi helyettese, John Prescott megerősítette, a kijelentések egybevágnak főnöke korábbi érveivel a háború megindítása mellett. Míg a kurd származású Hosjar Zebari iraki külügyminiszter érthetően támogatta Blair álláspontját, a tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatban a háború előtt az ENSZ nevében vizsgálódó Hans Blix szerint mindez csak "az invázió elindításának kényelmes igazolása", egyben "az őszinteség hiányának benyomását kelti". Az interjú után fokozódó nyomás nehezedhet a kormányra, hogy az iraki meghallgatáson Blair megjelenésére is a nyilvánosság előtt kerüljön sor.