Orbán illetékesekkel találkozik Kínában
A kínai-magyar gazdasági kapcsolatok ma gyakorlatilag abból állnak, hogy Kínából a rossz minőségű termékek és csempészáru érkezik Magyarországra. Az orosz kapcsolatokhoz hasonlóan a kínai-magyar viszonyt is új alapokra kell helyezni" - fogalmazott a szóvivő, magyarázólag, a Fidesz-kormány egykori Kína-ellenes politikájára kitérve hozzátéve: 1998-2002 között az volt a polgári kormány feladata, hogy Magyarországot viszszavezesse a nyugati világba, ez a NATO-csatlakozással és az EU-csatlakozás előkészítésével meg is történt. Most pedig az a feladat, hogy a világgazdaság vérkeringésébe ismét bekerüljön az ország.
Munkatársunk kérdésére, hogy kikkel tárgyal pontosan a Fidesz elnöke Kínában, Szijjártó Péter azt mondta: Orbán Viktor tárgyal gazdasági szereplőkkel, az alelnökkel, a kereskedelmi minisztérium, a külügyminisztérium, az energiaügyi hivatal és a vasútügyekkel foglalkozó minisztérium illetékeseivel. Konkrétan milyen "illetékesekkel"? - kérdeztük, mire Szijjártó Péter úgy válaszolt: minisztériumi tisztségviselőkkel.
Arra pedig, hogy Debreczeni József közírónak a Népszabadságban megjelent írása szerint Orbán Viktor Szentpéterváron egy mindössze 3 és fél perces megbeszélést folytatott Putyinnal, úgy, hogy a folyosón szólította meg az orosz miniszterelnököt, a Fidesz elnöki stábfőnöke mindössze annyit mondott: "sem az írást jegyző személy, sem ez a megjegyzés nem méltó arra sem, hogy foglalkozzam vele. Pláne nem, hogy kommentáljam".