Távirati stílusban
ENSZ-ellenőrök a titkos iráni üzemben
ENSZ-ellenőrök látogattak el Iránba a Kúm városa mellett fekvő urándúsító létesítménybe, amelynek létezését Teherán korábban titokban tartotta. A négy szakember várhatóan három napot tölt Iránban. Azt próbálják megállapítani, hogy igaz-e Irán állítása: valóban polgári, és nem katonai hasznosítást célzó urándúsítás folyik az üzemben. (MTI)
Európai szélsőjobb párt alakult
A Jobbik négy külföldi párttal közösen aláírta az Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetsége létrehozásáról szóló megállapodást szombaton Budapesten. Az egyezményt a Jobbik mellett a francia Nemzeti Front, az olasz Fiamma Tricolore, a svéd Nemzeti Demokraták, illetve a Belga Nemzeti Front írta alá. Balczó Zoltán, a Jobbik alelnöke közölte: az Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetsége "hivatalos, európai nemzeti szintű párttá" válik majd, amelyet várhatóan Belgiumban vagy Strasbourgban jegyeznek be. (MTI)
Korbácsolás szexuális témákért
Hatvan korbácsütésre ítéltek Szaúd-Arábiában szombaton egy újságírónőt azzal a váddal, hogy részt vett egy olyan televízió-műsor készítésében, amelyben szexuális témákról volt szó. A 22 éves Rozanna al-Jami tagadta, hogy köze lett volna az adáshoz. Elmondása szerint a dzsiddai bíróság ejtette a vádakat, de "elrettentő szándékkal" mégis korbácsütést szabott ki rá. (MTI)
Izraeli rendőrök Jeruzsálem óvárosában
Az izraeli rendőrség behatolt a Jeruzsálem óvárosában található Mecsetek terére, miután palesztin tüntetők kövekkel dobálták az odalátogató turistákat. A palesztinok a rendőröket is kővel dobálták, és olajat öntöttek a földre, hogy mozgásukat megnehezítsék. A rendőrök 12 tüntetőt letartóztattak, és lezárták a Mecsetek terét. (MTI)
Bizonytalan az osztrák EU-biztos személye
Hetek óta zajlik a találgatás Ausztriában arról, hogy ki lesz az ország jelöltje az európai uniós biztosi tisztre. Csak az a biztos, hogy a jelölt az Osztrák Néppárt politikusai közül kerül majd ki. Három név szerepel a legtöbbször a találgatásokban: Wilhelm Molterer volt pénzügyminiszter, Benita Ferrero-Waldner, a jelenlegi külügyi és szomszédságpolitikáért felelős biztos, valamint Johannes Hahn tudomány- és kutatásügyi miniszter. (MTI)
Obama mégsem simítja el a faji kérdést?
Az elnökválasztást követő napon az amerikaiak 28 százaléka hitt abban, hogy Obama megválasztásával lényegesen javulnak majd egyebek között a fehérek és feketék közötti kapcsolatok, további 42 százalék kismértékű javulást remélt. A USA Today/Gallup friss felmérése szerint azonban ma a közvéleménynek mindössze 7 százaléka érez jelentős, 34 százaléka némi javulást. (MTI)