A brit szélsőjobb és a nyilvánosság oxigénje
Az este eleve katasztrofálisan kezdődött a BNP számára. Több száz fős antifasiszta tüntetés fogadta Griffint a BBC központja előtt. Többen betörtek a székház előterébe, és az összetűzések során három rendőr megsérült, hat személyt letartóztattak.
A nyolcmillió nézőt sokkoló műsorban Griffin egyebek között azt fejtegette, hogy Winston Churchill ma a BNP tagja lenne. Griffin visszautasította, hogy holokauszttagadó lenne, pontosabban "ezért nem volt soha elítélve". Mint mondta, mióta megismerkedett brit rádiók által lehallgatott német adások szövegével, elfogadja, hogy a keleti fronton zsidó tömeggyilkosságokra került sor, azaz előfordult üldözés.
Nick Griffin elszántan próbálta növelni széles körben elutasított, jelenleg nem egészen 12 ezer tagot számláló pártjának népszerűségét. Ebben nem segített, amikor "szinte teljesen erőszakmentesnek" nevezte David Duke-ot, a Ku-Klux- Klan vezetőjét.
A műsor közönsége súlyos szavakkal, - "szégyen!" - bélyegezte meg folyamatosan a bátran fellépő, mégis idegesnek látszó Griffint. Egy az etnikai kisebbséget képviselő férfi a Déli-sarkvidéket ajánlotta figyelmébe, melynek "színtelensége" biztosan tetszene neki. Pénteki sajtótájékoztatóján a BNP elnöke bejelentette, hogy panaszt tesz a BBC-nél, amiért a stúdióban "lincshangulat" uralkodott.