Nagytakarítás Bukarestben
Az igazságügyi miniszter a külügyi, a gazdasági miniszter az egészségügyi, a szállításügyi miniszter pedig a mezőgazdasági tárcát is vezeti a következőkben. A turisztikai miniszternek a környezetvédelmet, a pénzügyminiszternek a munkaügyi tárcát, a kis- és közepes vállalatokért felelős miniszternek pedig a távközlést is kell majd irányítania. A sportminiszter felel majd a parlamenti kapcsolatokért, a területfejlesztési miniszter lesz egyben a belügyi tárca vezetője is, maga a kormányfő pedig az oktatási tárcát fogja irányítani.
A D-LP felszólította a szocdem államtitkárokat és kormányzati hivatalvezetőket, hogy mielőbb nyújtsák be lemondásukat, mert az "becsületbeli kérdés". Példaképpen a kormány még csütörtök este menesztette hivatalából az SZDP valamennyi prefektusát. (A prefektusok a kormány képviselői, tehát köztisztviselők a megyékben.)
Traian Basescu államfő kijelentette: Bocnak a legrövidebb időn belül meg kell találnia azt a parlamenti többséget, amely kormányát támogathatja. A Nemzeti Liberális Párt (NLP) viszont máris bejelentette: bizalmatlansági indítványt kezdeményez a kisebbségi kormány ellen. Markó Béla, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke pedig újra megerősítette: az RMDSZ az elnökválasztások előtt nem kíván kormányzati szerepet vállalni, mindeközben hajlandó lenne feltételesen támogatni a kisebbségi kormányt a választásokig.
Az államelnök még csütörtökön aláírta valamennyi SZDP-s miniszter menesztését és az ideiglenes tárcavezetők kinevezését is. A kisebbségi kormány tehát mától hivatalosan is gyakorolhatta teljes körű tevékenységét.
Az SZDP rendkívüli kongresszuson nevezi meg államelnökjelöltjét a november 22-i választásokra. Erre a pozícióra Mircea Geoana a legesélyesebb, aki a széles körű menesztések híreit kommentálva elmondta: nagyon sok külföldi politikus hívta fel telefonon, és aggodalmának adott hangot a romániai politikai válság miatt. Geoana a kialakult helyzetért a felelősséget Basescu elnökre és a miniszterelnökre hárította.