157 halott a guineai zavargásokban
Moussa Dadis Camara tavaly decemberben került hatalomra, amikor a két évtizeden át kormányzó diktátor halála után csupán hat órával a televízióban elnökké nyilvánította magát. A tízmilliós, változásra kiéhezett ország eleinte üdvözölte Camarát, aki azt ígérte, csupán átmenetileg veszi át a hatalmat, és felügyeli a demokratikus választásokat. Népszerűségét növelte, hogy lecsapott az egyik ismert drogkereskedő maffiára, melynek elfogott tagjait személyesen hallgatta ki, s ezt a tévé is közvetítette.
A lelkesedés azonban nem tartott sokáig. Az egykori francia gyarmat lakói megelégelték, hogy Camara egyre többször nyilatkozik pozitívan Lansana Conte, az egykori diktátor tetteiről, akinek drogügyekben érintett fiát máig nem állították bíróság elé. Nemrég elterjedt: Camara - korábbi ígéretével ellentétben - indulni akar a januári elnökválasztáson.
Franciaország bejelentette: megszakítja a katonai együttműködést Guineával. A külső nyomás azonban eddig sem volt hatásos az országgal szemben. Conte rezsimje a természeti kincseknek köszönhetően évekig működött azután is, hogy az EU felfüggesztette a segélyek folyósítását.