Árulkodó nyomok harminckét év után
A merénylet harminckét éve felderítetlen, máig nem tudni ki vezette a motorkerékpárt, s ki volt az utas, aki egy félautomata fegyverből leadta a tizenöt lövést. Buback meggyilkolása vezette be az 1977-es terrorévet, a neves közéleti-gazdasági személyiségek elleni gyilkos merényletek sorozata valósággal sokkolta a közvéleményt.
Beckert most azért tartóztatták le, majd rendelték el vizsgálati fogságát, mert a legújabb vizsgálatok kimutatták DNS-nyomait azokon a leveleken, amelyekkel a RAF egy héttel a hármas gyilkosság után magára vállalta a Buback-merényletet. A múlt heti házkutatáskor a nyomozók további, állítólag terhelő dokumentumokat találtak az asszony iratai között.
1977 májusában a rendőrök elkapták Beckert, s megtalálták nála a merénylet során használt fegyvert, de végül más terrorcselekmények miatt állították bíróság elé és ítélték életfogytiglani szabadságvesztésre. A rácsok mögött csak tizenkét évet töltött: 1989-ben az akkori nyugatnémet államfő, Richard von Weizsäcker kegyelemben részesítette, az exterrorista azóta gyógytornászként praktizált szülővárosában, Berlinben.
A német sajtóban most olyan információk láttak napvilágot, hogy az egykori NSZK belbiztonsági szervei már 1972-től kapcsolatban álltak Beckerrel. A volt terroristanőről azt feltételezik, hogy a Buback-ügy kapcsán alkut kötött az ügyészséggel.