Távirati stílusban
Abdullah szerint sok volt a csalás
Hamid Karzai hivatalban lévő afgán elnök legfőbb elnökválasztási vetélytársa azt állította, bizonyítékai vannak arra, hogy a csütörtökön tartott választást nagyrészt meghamisították. Abdullah Abdullah tegnapi sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az első beérkezett eredmények aggasztók. A választási panaszbizottság vasárnap közölte, hogy 225 kifogás érkezett be hozzá. Független afgán megfigyelők ugyanakkor arról számoltak be, hogy kiterjedt csalások történtek a választáson. Az Európai Unió választási megfigyelői általánosságban jónak ítélték az afganisztáni választások lebonyolítását, de szerintük a szavazás nem volt teljesen szabad. (MTI)
Vezető hír lett Michelle Obama rövidnadrágja
Az Egyesült Államokban vezető hír lett az elnöki különgép fedélzetéről rövidnadrágban távozó First Lady: egyesek szerint a családi vakációra a Grand Canyonba érkező elnökfeleség talán túl sokat mutatott lábaiból. A Huffington Post lap felmérése szerint a legtöbben szerették az elnökfeleség szerelését, de akadtak olyanok, akik szerint a rövidnadrág túl merész volt. A szerkesztőségi cikkek felsorakoztak Michelle védelmében, megjegyezve, hogy vakáción volt, amikor a sivatagi hőségben a rövidnadrág mellett döntött. (MTI)
Rafszandzsani feladja a politikai harcot?
A legfőbb vezető, Ali Hamenei támogatására szólította fel az irániakat a befolyásos volt iráni elnök, Akbar Hasemi Rafszandzsani, miután a júniusi vitatott választások után még megkérdőjelezte Hamenei döntéseit. Az iráni hírügynökség szerint a volt elnök egységre szólított fel. Rafszandzsani támogatta az iráni elnök kihívóját, Mir Hoszein Muszavi elnökjelöltet. Azonban úgy tűnik, nem sikerült elég szövetségest szereznie az iráni papság soraiban, hogy megkérdőjelezze Hamenei hatalmát, ezért most megbékélésre szólít fel. (Reuters)
Letette fegyverét több száz nigériai lázadó
Több száz nigériai lázadó tette le a fegyvert szombaton a szövetségi kormány amnesztiaprogramja keretében. A térség legnagyobb lázadó szervezete ugyanakkor megtévesztéssel vádolta a kormányt, és kilátásba helyezte, hogy az általa meghirdetett tűszünet szeptember 15-i lejártával felújítja fegyveres támadásait a nyugat-afrikai ország olajipari létesítményei ellen. (MTI)