Netanjahu találkozni akar Abbasszal
Az ajánlatra válaszolva Abbasz felszólította az izraeli vezetőket, hogy teljesítsék az "útiterv" néven ismert rendezési tervezetben vállaltakat. Sajtóértekezletén az elnök hangsúlyozta, hogy teljesen le kell állítani a ciszjordániai zsidó telepek bővítését.
A 2003-as tervben Izrael beleegyezett a zsidó telepeken folytatott építkezések befagyasztásába Ciszjordániában - amely területet a palesztinok jövendő államuk részének tekintik -, de ezt nem teljesítette, arra hivatkozva, hogy a palesztinok sem teljesítik vállalt kötelezettségüket: a terrorcsoportok felszámolását. Netanjahu áprilisi hivatalba lépése óta a két politikus még nem találkozott egymással, míg az előző izraeli kormányfő, Ehud Olmert rendszeresen tartott megbeszéléseket Abbasszal.
Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője felszólította az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy bizonyos határidő lejárta után ismerjen el egy önálló palesztin államot akkor is, ha az izraeliek és a palesztinok nem tudnak addig megállapodni egymással. Solana szerint "egy előre kitűzött határidő után az ENSZ BT határozatban nyilvánítsa ki a kétállami megoldás elfogadását, hozzátéve, hogy annak magában kell foglalnia a határok kijelölését, a menekültek ügyét, a Jeruzsálem városa fölötti ellenőrzés kérdését és a biztonsági intézkedéseket. Solana úgy látja: egy ilyen BT- határozatnak "el kell fogadnia a palesztin államot az ENSZ teljes jogú tagjaként".