2012-re készülhet a lemondott Sarah Palin
A 45 éves, politikusként meglehetősen ellentmondásosan megítélt ötgyermekes családanya nem adott pontos indoklást, és nem fogadott kérdéseket sem. Utalt viszont a családját ért médiatámadásokra és arra, hogy "pozitív változást érhetünk el a kormányon kívül", ami Sophia Nelson republikánus stratéga szerint jelzés arra: erejét a következő elnökválasztásra kívánja összpontosítani.
Egy másik elemző szerint ellenben minden azon múlik, áll-e valamiféle küszöbönálló botrány a távozás hátterében, ami elől Palin menekülni akar. A bejelentésnek a függetlenség napi hosszú hétvége elejére való időzítése arra utalt: Palin azt kívánta elérni, hogy az amerikai média ezt tárgyalja az amúgy eseménytelen napokban.
A lemondás annyiban nem válik előnyére, hogy így még egy ciklust kitöltött kormányzónak sem mondhatja magát, és nincsenek érdemi eredményei. De a vasárnapi The New York Times emlékeztet: hasonlóan merült alá 1962-ben Richard Nixon, hogy "felépítse önmagát" és hat évvel később sikerrel vegye be a Fehér Házat. A novemberi választási vereség óta helyét és szavazótáborát kereső Republikánus Pártot az utóbbi hetekben egyébként házasságtörési botrányok sújtják, szenátori és kormányzói szinten. Palint McCain általános meglepetésre választotta alelnökjelöltjének. Legtöbbet idézett botrányinterjúja nyomán, amelyben Oroszország is szóba került, a politikusnőnek nemcsak vezetői, de értelmi képességeit is megkérdőjelezték. Jonah Goldberg konzervatív publicista most azt javasolja neki: maradjon otthon, és készüljön fel, ugyanis csak azzal nyerheti el, sőt érdemelheti meg a párt elnökjelöltségét, ha szakpolitikai felkészültségével lepi meg becsmérlőit, amikor visszatér az országos politikába.