Távirati stílusban
Előre hozott cseh voksolás októberben
Václav Klaus államfő október 9-re és 10-re írta ki tegnap a csehországi előre hozott választásokat. Az idő előtti voksolásokra azért van szükség, mert március végén megbukott Mirek Topolánek jobbközép kormánya. Májustól Jan Fischer miniszterelnök ügyvezető kabinetje korlátozott jogkörrel tevékenykedik, legfontosabb feladata a jövő évi költségvetés tervezetének elkészítése. (Pozsonyi tudósítónktól)
USA-Izrael: nincs egyetértés a telepekről
New Yorkban tárgyalt Ehud Barak izraeli védelmi miniszter és George Mitchell közel-keleti ügyekben illetékes amerikai különmegbízott, de a többórás egyeztetés után is maradtak nézetkülönbségek. Az Egyesült Államok és Izrael között feszültséget okozó kérdés, a zsidó telepek bővítésének ügye is napirenden szerepelt. A tárgyalás után Barak kijelentette: túl korai még arról beszélni, hogy Izrael befagyasztja-e a ciszjordániai kolóniák bővítését. (MTI)
Letartóztatják a volt hondurasi elnököt?
Honduras főügyésze letartóztatással fenyegette és óva intette a tisztségéből elmozdított államfőt a hazatéréstől. Luis Alberto Rubí közölte, hogy letartóztatási parancsot adtak ki Manuel Zelaya volt elnök ellen, és az Interpolon keresztül is körözni fogják. Az Amerikai Államok Szervezete 72 órás ultimátumot adott az átmeneti hondurasi kormánynak, hogy helyreállítsa a demokráciát, különben kiteszi magát annak a veszélynek, hogy felfüggesztik Honduras tagságát a szervezetben. (MTI)
Nem engedik ki Bolíviában Tadicot
Bolíviai lapjelentés szerint a bíróság elutasította, hogy szabadlábra helyezzék Mario Tadicot, aki terrorista összeesküvés vádjával vizsgálati fogságban van a magyar Tóásó Árpáddal együtt. A kérelmet Tadic ügyvédje adta be arra hivatkozva, hogy kliensét előzetes bírói végzés nélkül tartóztatták le, és az elfogása során a rendőrség túlzott erőszakot alkalmazott. (MTI)
Éhínség fenyeget Észak-Koreában
Újabb éhínség fenyeget a világtól elzárt Észak-Koreában az ENSZ Világélelmezési Programja szerint. A szervezet a phenjani rezsim korlátozásai és az adományok megfogyatkozása miatt a 23 milliós országban jelenleg mindössze kétmillió embernek tud segélyt osztani az eredetileg tervezett 6,2 millió helyett. (MTI)