Hariri bevenné a Hezbollahot a kormányba
Ez azt jelenti, hogy a szunnita Hariri, az egykori miniszterelnök, a 2005-ben meggyilkolt Rafik Hariri fia, bevonná a kabinetbe a síita Hezbollahot és keresztény szövetségeseit is. A síita szervezet azonban vétójogot követel a kormányban - amivel eddig is rendelkeztek a tavalyi dohai megállapodás alapján -, melyet Hariri eddig elutasított. (A felekezeti alapon berendezkedett Libanonban a kormányfői posztot mindig egy szunnita tölti be.)
A június 7-i választáson meglepetésre a Hariri vezette "Március 14-e" koalíció nyert (71 képviselői helyet szerzett a 128 fős törvényhozásban) a Hezbollahhal és szövetségeseivel szemben, ugyanakkor a libanoni politikai térkép nem változott meg drámaian. A Szaúd-Arábia által támogatott Hariri ugyanakkor szeretné megszerezni a síiták támogatását, hogy minél erősebb kabinetet tudjon maga mögött. Ezért már a választások után közölte: egyelőre nem bolygatja a Hezbollah lefegyverzésének ügyét.
Fegyveres összetűzés robbant ki Bejrútban rivális politikai frakciók hívei között vasárnap este. A lövöldözésben egy ember életét vesztette, kettő megsebesült. Hariri hívei és a Nabih Berri parlamenti elnök vezette síita politikai-katonai szervezet, az Amal mozgalom támogatói Bejrút nyugati részén csaptak össze. Két-három órán át automata fegyverekkel lőtték egymást.