Leáldozóban a dolce vita

Korrupció, adóhamisítás, összeférhetetlenség, maffia-vádak, sikertelen elszólások vagy esetleg nőügyei buktatják meg a négyszeres olasz miniszterelnök Silvio Berlusconit? Noemi, Patrizia és barátnőik pikáns beszámolói közepette Itália azt kérdezi, kinek érdeke a buktatás, és főleg ki képes helyette irányítani az országot.

A lavinát a miniszterelnöknek a nápolyi Noemi 18. születésnapján való megjelenése indította el. A lesifotós Antonio Zapaddu azóta letiltott (és százával külföldre menekített) fotói következtek a Berlusconi szardíniai villájában nudistáskodó Mirek Topolanek volt cseh miniszterelnökről és a Villa Certosában napozó félmeztelen lányokról. Most Bari ügyészsége hozta nyilvánosságra egy egészségügyi korrupciós vizsgálat telefonlehallgatásait, melyekből kiderült, hogy lányok tucatszám jártak a kormányfő saját tulajdonú rezidenciájára, a Róma központjában levő Grazioli-palotába is.

Kétszer fordult meg itt a témát a sajtó számára feltáró Patrizia D'Addario: tavaly őszszel ezer euróért, az idén januárban már kétezerért, mivel ezúttal szorosan a miniszterelnökhöz simulva táncolt és vele töltötte az éjszakát is. Patrizia mindezt hatkazettányi mobiltelefonos videó- és hangfelvétellel bizonyítja, "tízezer eurós" barátnője pedig a Berlusconitól kapott ékszerekkel.

Noemi után (akiről még mindig nem tudni, kiskorúként milyen viszony fűzte a nála majdnem 60 évvel idősebb politikushoz) Berlusconi hangosan tagadott, most azonban hallgat, és Olaszországgal együtt a finálét várja. A bomba a napokban robbanhat.

A legelső Berlusconi-kormányt 1994 nyarán a milánói Tiszta Kezek ügyészei buktatták meg, akik az akkori, nápolyi G8-csúcson adták át a miniszterelnöknek a bírósági idézést. Július 8-tól ismét G8-csúcsot elnököl Berlusconi. Megbuktatása az ügyészség érdeke, amely a még folyamatban levő nyomozás nyilvánosságra hozatalával és Patriziával válaszol arra a Berlusconi sürgette igazságügyi reformra, melynek lényeges pontja éppen a telefonlehallgatások sajtóközlésének szigorú korlátozása.

Erkölcsért csak az egyház kiált, és ugyan Noemi és Patrizia történetének közepette az EP-választásokon Berlusconinak nem sikerült elsöprő győzelmet aratnia, az egyidejű helyhatósági szavazást viszont nagy fölénnyel megnyerte. A gyenge baloldal nincs felkészülve a váltásra, Berlusconi szövetségesei sem, bár terjed a jobbközépen belüli összeesküvés gyanúja
"A császárokat mindig a pretoriánusok gyilkolják meg" - jósolta sokatmondóan a Demokraták elnöke, Massimo D'Alema, készenlétre sarkallva pártját. Az utód nélküli kormányerőknek azonban egyelőre nem érdekük az újabb botrány, de érzik, megdőlt a vezércsere tabuja.

Berlusconi és az olasz közvélemény is a Noemi-ügy végkifejletét várja
Berlusconi és az olasz közvélemény is a Noemi-ügy végkifejletét várja
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.