Romok a teheráni utcákon, reményvesztettség az arcokon
Az utcákon meg láthatók a tegnapi "rendbontás" eredményei. Megolvadt kukák és betört kirakatok, megrongált Ahmadinezsad-poszterek tanúskodnak az elszabadult indulatokról. A boltok többsége ma ki sem nyitott, vagy csak korlátozottan, kora délutánig tart nyitva. S miként sokan mondják, négy óra után csak óvatosan lehet közlekedni az utcákon, mert az események minden bizonnyal folytatódnak majd.
A feszültséget az utcán tapasztalható rendőri készültség egyértelműen bizonyít. A Forradalom útján végigbuszozva, szinte mindegyik kereszteződésnél nagy számban lehetett látni védőöltözékbe bújt rohamsisakos és pajzsos biztonsági erőket. Kisteherautókon ücsörögve húzzák meg magukat, s készülnek az esti esetleges újabb összecsapásokra. Emellett rengeteg a motoron párosával ülő rendőr is, akik hangos motorzúgással járnak helyszínről helyszínre, s ha szükséges készen állnak a beavatkozásra. A levegőben menetrendszerűen köröz, illetve húz el rendőrségi helikopter. A fontosabb kormányzati épületek közelében útlezárások vannak, miként a közparkokat is ellepték az egyenruhások. Némely fiatalt azonban úgy látszik ez sem fog vissza, motoron elhúzva a strázsáló erők mellett hangosan bekiabálnak nekik, s mutatják az ellenzékiek kétujjas jelét.
Az állami irányítás alatt álló televízióban bemutatott szombat esti képsorok szerint a tömeg rendőröket és biztonsági alkalmazottakat ütlegelt.
S míg sokaknak kétségkívül elege van a randalírozásból, addig mások úgy vélekednek, hogy a vezetés minden erővel igyekszik vérbe fullasztani az eseményeket, s elhallgattatni a kritikus hangokat. Az emberek többsége a határozott kormányzati fellépést látva komolyan kétségbe van esve, sokan igyekeznek távol maradni a bizonytalan kimenetelű eseményektől és helyszínektől. A távolból figyelnek, arcukon pedig a döbbenet és a félelem is megjelenik. Miként az idősebbek is aggodalommal figyelik a fejleményeket, sokaknak kétségkívül a 30 évvel ezelőtti események jutnak az eszükbe, s mondják, is "Iránnak elég volt két forradalom, nem szükséges egy harmadik is."