Öngyilkos lett a volt dél-koreai elnök
Ro Mu Hjon a Koreai Köztársaság második balközép irányultságú államfője volt, aki 2003-ban vette át az ország irányítását a Nobel-békedíjas Kim De Dzsungtól. Ro a katonai diktatúra időszakában ügyvédként az államellenes szervezkedés vádjával letartóztatott diákokat védte, majd 1987 tavaszán a demokráciát és közvetlen elnökválasztást követelő megmozdulások egyik vezetője volt. Már elnökké választását megelőzően a diktatúra politikai örökösének tekinthető konzervatív oldal azzal támadta, hogy apósa még a koreai háború idején részt vett egy kommunista szervezkedésben.
Hivatali évei során főként a békülékeny Korea-közi politikáját kritizálták, ugyanis a perspektivikusan fejlődő közös gazdasági projektek ellenére a KNDK újraindította nukleáris programját és folytatta rakétakísérleteit. Ennek következtében több baloldali szavazó is kezdte értelmetlennek gondolni az együttműködési politikát. A konzervatív Ri Mjong Bak tavalyi elnökké választása elsősorban a Korea-közi viszonyokban éreztette hatását: az eddig elért eredmények visszafejlődnek, és a retorika is visszatért a kilencvenes évek szintjére.
A leköszönt államfő ellen a szöuli ügyészség amiatt kezdett vizsgálatot, mert olyan állítások láttak napvilágot, hogy hivatali ideje során több mint hatmillió dollárt kapott egy üzletembertől, aki a politikus családtagjainak utalta át az összeget.