Sokan meghaltak és többen megsebesültek, amikor egy szentély mellett pokolgép robbant a thai főváros központjában.
Turisták is meghaltak a hatalmas bangkoki robbantásban
Ellentmondásos információk látnak napvilágot a hétfői merénylet halálos áldozataival kapcsolatban. A Guardian legalább 16 halottról és 80 sebesültről ír, ugyanakkor thai sajtóértesülések szerint 27-en vesztették életüket, köztük négyen külföldi állampolgárok.
A Thaiföldet irányító katonai junta szóvivője közölte, hogy a helyszínen egy második bombát is találtak, amelyet hatástalanítottak.
Úgy tudni, a sebesültek többsége külföldi, elsősorban kínai és tajvani turista. A védelmi miniszter szerint a támadás elkövetői "külföldieket" vettek célba, hogy csapást mérjenek a thaiföldi turizmusra és gazdaságra.
A BBC riportere, Jonathan Head szerint a helyszínen hatalmas a káosz, mindenütt leszakadt testrészek hevernek.
A detonáció, amelyet a rendőrség szerint egy motorbiciklibe rejtett bomba okozhatott, helyi idő szerint este hétkor (magyar idő szerint kettőkor) következett be a Ratchaprasong útkereszteződésnél, amely az elmúlt években a politikai demonstrációk központi helyszíne lett Bangkokban.
Motorbicikli-roncsok a merénylet helyszínén. Bangkokban ritka a terror Athit Perawongmetha / Reuters |
A merénylet a főváros Chidlom negyedében, az Erawan szentély közelében történt. A Bangkok belvárosában, egy ötcsillagos hotel mellett álló szentély nagy népszerűségnek örvend. Eredetileg a hindu istennek, Brahmának állították, de buddhisták ezrei is látogatják nap mint nap.
A környéken tartózkodókat teljes erejével eltalálta a robbanás – számolt be a BBC. Az úton mindenütt kiégett motorkerékpárokat látni, a rendőrség és a mentők próbálják elszállítani a sérülteket. A rendőrök most négyzetcentiméterről négyzetcentiméterre fésülik át a környéket más esetleges robbanószerkezetekért.
„Megerősíthetem, hogy bomba volt, de egyelőre nem tudjuk, hogy milyen. Még folynak a vizsgálatok ennek a kiderítésére” – mondta el Prawut Thavornsiri altábornagy, a rendőrség szóvivője az Agence France-Presse hírügynökségnek.
A merényletért egyelőre senki nem vállalta a felelősséget. A nagyrészt buddhista Thaiföldön ugyan jelen van a szélsőséges iszlám, de ami a merényleteket illeti, nem jellemző, hogy a képviselői, a malájok kimozdulnak szülőföldjükről, az ország déli részéről.
Nem tudni magyar áldozatról
Egyelőre nem tudni magyar halálos áldozatról vagy sebesültről a thai fővárosban hétfőn elkövetett pokolgépes merénylettel kapcsolatban - közölte Endreffy Loránd bangkoki magyar konzul.