Wittinghoff is kilép az SZDSZ-ből
Folytaódik az SZDSZ-tagok kilépési hullám: Wittinghoff Tamás, Budaörs polgármester is elhagyja a Szabad Demokarták Szövetségét. Vele együtt távozik a pártból két önkormányzati képviselő, bizottsági elnök is.
A kilépásükről szóló levelüket pénteken juttatták el a párt vezetőségének.
Wittinghoff Tamás, valamint Bíró Gyula és Molnár Gábor bizottsági elnökök így indokolták döntésüket: „A párt hosszú ideje tartó sodródása mellett döntésünket alapvetően a július 12-én megválasztott új vezetés politikai mondanivalója, és elfogadhatatlan hangneme váltotta ki, amellyel a továbbiakban nem kívánunk közösséget vállalni.”
Pénteken megerősítette távozását Csécsei Béla, Józsefváros polgármestere is. A VIII. kerület vezetője elmondta, kilépésére még szerda délután került sor. Csécsei Béla döntését csak röviden indokolta, mint fogalmazott: "ami van, azt nem lehet szeretni, ezzel sok mindent lehet csinálni csak szeretni nem".
Hozzátette, független polgármesterként továbbra is a kerület élén marad.
Ezzel a fővárosban a szabad demokratáknak egyetlen kerületi polgármesterük sem maradt.
Az SZDSZ-ből a vasárnapi elnökválasztás óta több alapító is kilépett. A párt polgármesterei közül a vasárnapi elnökválasztás után a zuglói önkormányzatot vezető Weinek Leonárd távozott.
Kalocsán megszűnt az SZDSZ alapszervezete
Csütörtöki taggyűlésén az SZDSZ kalocsai szervezetének minden tagja megszüntette tagsági viszonyát a pártban. Ez azt is jelenti, hogy a rendszerváltás óta folyamatosan szabadelvű többségű önkormányzatban együtt maradnak a képviselők és függetlenként dolgoznak tovább - közölte a helyi szervezet tagjainak egyöntetű döntését pénteken Loibl László, aki a megszűnésig az alapszervezet elnöke volt.
"Ezek között szerepel a helyi elnök, az ügyvivői testület tagjai, a megyei választmány tagjai, Török Gusztáv Andor, a város polgármestere - aki egyben a megyei választmány elnöke és az Országos Tanács elnökségének tagja is - és az önkormányzati képviselők".
Loibl László hangsúlyozta: Kalocsán az elmúlt húsz évben folyamatosan szabadelvű többségű önkormányzat működött. "Döntésünk oka, hogy az utóbbi években kibékíthetetlen ellentétek tették tönkre a pártot és a párt politikai üzenetei beszűkültek, csak a társadalom szűk rétegét célozták meg. Az elmúlt hetek eseményei és egyes pártvezetők nyilatkozatai képviselhetetlenné tették az SZDSZ-t számunkra".