Vízdíjemeléstől tartanak a szocialisták Budapesten

A fővárosi MSZP szerint a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjának visszavásárlását vízdíjemelésből kívánja a főváros vezetése finanszírozni.

Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője kedden Budapesten kijelentette: a vízművek teljes fővárosi tulajdonba kerülésétől nem lesz olcsóbb és tisztább Budapest ivóvize. "Nagyon alapos a gyanúnk, hogy a vásárlás árát a budapestiek vízdíjemeléssel fogják megfizetni" - mondta.

Álláspontja szerint a visszavásárlás rövid távú pénzügyi kötelezettséget ró a városra, és ehhez nem áll rendelkezésre pénzügyi fedezet.

Az MSZP szerint jobb lett volna hosszabb távú visszavásárlási lehetőségről megállapodni, és nem "erőltetett ütemű, a város képességeit meghaladó" vásárlást megvalósítani - fejtette ki.

Horváth Csaba újságírói kérdésre elmondta: a jövő heti közgyűlésen a konkrét dokumentum ismeretében szavaznak majd.

Horváth Csaba, a Fővárosi Közgyűlés MSZP-frakciójának vezetője
Budapest, 2012. április 17. Horváth Csaba, a Fővárosi Közgyűlés MSZP-frakciójának vezetője reagál a Tarlós István főpolgármester sajtótájékoztatóján a Fővárosi Vízművek ügyében elhangzottakra a Városháza MSZP frakcióirodájában. Összesen 15,1 milliárd forintos vételárban állapodott meg a városvezetés a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjáról a francia Suez Environnement S.A.-val; az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről és a részvény-adásvételről még határoznia kell a Fővárosi Közgyűlésnek. MTI Fotó: Kovács Attila

A főváros vezetői 15,1 milliárd forintos vételárban állapodtak meg a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjáról a francia Suez Environnement S.A.-val. Tarlós István főpolgármester kedden azt is bejelentette, hogy az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről és a részvény-adásvételről még határoznia kell a Fővárosi Közgyűlésnek.

A főpolgármester közölte, hogy a főváros szempontjából a korábbi szándéknyilatkozathoz képest előnyösebb egyezséget tudott kötni az önkormányzat tárgyalódelegációja. A teljes fizetendő összeg 15,1 milliárd forint, amelyből 12,094 milliárd forintba kerülnek a részvények - mondta -, tartalmazza a 2,537 milliárd forintos OTP-adósságállományt, valamint az első negyedévre járó 468 millió 947 ezer 500 forintos menedzsmentdíjat. Utóbbi április 1-jétől már nem jár a befektetőknek.

A városvezető arról is beszámolt: az összeg túlnyomó részét maga a vízművek, illetve két - meg nem nevezett - fővárosi közszolgáltató cég kitermeli, sőt kitermelte, a kisebbik részhez rövid lejáratú hitelt kell felvennie a fővárosnak.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.