Ügyészséghez fordul az SZDSZ-kampányfőnök ügyében a Fidesz
A Legfőbb Ügyészséghez fordul a Fidesz azt kérve, vizsgálják meg, hogy történt-e bűncselekmény Boruzs András, az SZDSZ fővárosi elnökének BKV-nál történő foglalkoztatásakor - mondta Schneller Domonkos, a párt fővárosi képviselője pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.
Arra a nyilvánosságra került könyvvizsgálói jelentésre hivatkozott, amely alapján nem valószínű, hogy Boruzs András valóban végzett munkát, ugyanis nem rendeltek munkakört számára.
György István, a BKV vizsgálóbizottságának fideszes elnöke arról beszélt, hogy a testület március 17-én tart ismét ülést, ekkor hallgatják meg Hagyó Miklóst és ekkorra készül el első jelentéstervezetük is. (A dokumentum a Heti válasz információi szerint munkavégzés nélküli bérfelvétellel hozza összefüggésbe Boruzs Andrást; a hetilap emlékeztet rá, hogy Horváth Évát, Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes exszóvivőjét hasonló okok miatt gyanúsította meg a rendőrség.)
Boruzs András , aki egyben az SZDSZ kampányfőnöke, pártigazgatója; az MDF-SZDSZ újpesti képviselőjelöltje, közleményben reagált a vádakra. Mint írja, a Heti Válasz politikai megbízatásával hozta összefüggésbe polgári foglalkozását és a BKV-nál betöltött munkaviszonyát. "Az igazság a leírtakkal szemben az, hogy éppen országos politikai szerepvállalásom miatt hagytam fel 20 éve végzett munkámmal. A rendszerváltás óta egyetlen munkahelyemet nem érdekelte, hogy a magánéletben tagja vagyok-e bármilyen pártnak. Bízom benne, hogy ez a következő időszakban is alapelv marad."
Boruzs közel 20 éve dolgozik a közösségi közlekedésben, különböző beosztásokban, jelenlegi szakterülete a munkaerő-gazdálkodás. 1989-2007 között a Volánbusznál dolgozott, majd a BKV-nál helyezkedett el. E társaságnál főállásban dolgozott, és közlése szerint minden feladatát határidőre, a szakmai elvárásoknak megfelelően végezte. "Ez a megbízatásom a széles nyilvánosság előtt is ismert volt, hiszen erről 2009-ben több alkalommal nyilatkoztam."
Boruzs azt is írja: "Munkakörömben a mindenkori vezérigazgatónak kellett javaslatokat tennem, elsősorban az optimális dolgozói létszámmal és munkaerő-gazdálkodással összefüggésben. Munkaviszonyom megszüntetése előtt Dr. Kocsis István holding koncepciójának kidolgozásában vettem részt. A rendszerváltás óta az SZDSZ tagja vagyok, de országos vagy fővárosi szintű tisztséget közel két évtizedig nem viseltem. 2009 nyarán a Szabad Demokraták Szövetsége új vezetést választott, én ezt követően kaptam felkérést pártigazgatói, majd országos kampányfőnöki tisztségre. Mivel úgy érzetem, hogy ez a politikai szerepvállalás egész embert kívánó feladat, először fizetés nélküli szabadságra mentem a BKV-tól, majd néhány hónap múlva közös megegyezéssel megszüntettük munkaviszonyomat. Azért döntöttem így, mert tudtam, hogy alkalmazásom hiába törvényes, hiába látom el munkavállalóként feladataimat, ez nehéz helyzetbe hozná, és politikai támadásoknak tenné ki a cég vezetését. Nincs sem szégyellni, sem takargatni valóm. A Volánbusznál és a BKV-nál végzett munkámat mindvégig igyekeztem a lehető legjobb színvonalon ellátni, büszke vagyok a két társaságnál eltöltött közel 20 évemre. A rendszerváltás óta egyetlen munkahelyemet nem érdekelte, hogy a magánéletben tagja vagyok-e bármilyen politikai pártnak. Bízom benne, hogy ez a következő időszakban is alapelv marad."