Tüntetni mennek a híd lábához a póruljárt munkások
A munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Artjob Kft. termelési igazgatója elmondta, hogy a demonstrálók pénteken fél 11-től gyülekeznek a 2. számú főút híd alatti parkolójában, majd 11 órakor felvonulnak a híd déli gyalogjárdájára. A rendőrség az úttestre nem, csak ide adott engedélyt a demonstrációra. A szervező 50-100 személy megjelenésére számít, akik a pórul járt vállalkozókat képviselik, illetve azok alkalmazottai.
A Ganz Acél Zrt. mintegy 50 cégnek több mint 1 milliárd forinttal tartozik a Megyeri híd munkálatai után - emlékeztetett Horváth László. A hídépítést közbeszerzésen a Hídépítő Zrt. és a Strabag magyar leányvállalata nyerte el. Az acélszerkezetet a Ganz Acél Zrt. gyártotta, további alvállalkozókat igénybe véve, akik kölcsönzött munkásokat - például hegesztőket, lakatosokat - is foglalkoztattak.
A gyártás a Golgota utcai telephelyen folyt, itt dolgoztak a gyártásban közreműködők. A második csoportba a fuvarozók tartoznak, akik az acélszerkezeteket Csepelre szállították. Onnan úsztatták fel a híd elemeit a Dunán Káposztásmegyerre.
Végül a harmadik ki nem fizetett körbe azok a szerelők - illetve cégeik - tartoznak, akik a helyszínen állították össze a hidat.
A megrendelő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. a hét elején közleményben tudatta, hogy kifizette a fővállalkozókat. A fővállalkozók is állítják, hogy kifizették az alvállalkozóikat, csak éppen azok alvállalkozói nem jutottak pénzhez. Horváth László azt mondta, többször próbálták már egy asztalhoz ültetni a három felet, de valaki mindig nemet mondott.