Árpádsávos zászlók a Kossuth téren

Mintegy két és fél ezren tüntettek a Magyar Hírlap bojkottja ellen és a sajtószabadság mellett pénteken Budapesten, a Kossuth téren.

A felszólalók többsége a miniszterelnök kemény bírálata mellett külön köszönetet is mondott Gyurcsány Ferencnek azért, hogy  a lehető legjobb ingyenreklámot biztosította a lapnak.

Széles Gábor, a Magyar Hírlap tulajdonosa az összegyűltek előtt  azt hangoztatta: Gyurcsány Ferenc alkalmatlan miniszterelnöknek,  nagyobb károkozóként fog a történelembe bevonulni, mint Rákosi  Mátyás. Farkas Félix a Lungo Drom képviseletében arról beszélt, hogy  Bayer Zsolt írása nem sértő a cigányság számára. Szerinte Gyurcsány  Ferenc a cigányság mögé bújva sértette meg a sajtó- és  véleményszabadságot azáltal, hogy bojkottot hirdetett a Magyar  Hírlap ellen. A Lungo Drom nevében lemondásra szólította fel a  miniszterelnököt és kormányát.

Morvai Krisztina, a Jobbik európai választási listavezetője  "hibbant Nérónak" nevezte Gyurcsány Ferencet. Ő azt köszönte a  miniszterelnöknek, hogy lépésével ismét összehozta az embereket.
Stefka István, a Magyar Hírlap főszerkesztője arról beszélt,  hogy Gyurcsány Ferenc átlépett egy határt: a rákosi-kádári időket  idézve akarják "befogni a lap száját".

Bayer Zsolt közíró beszédében úgy vélte, hogy Magyarországon a  bajok akkor kezdődtek, amikor kitalálták azt, hogy a tolvajokat nem  tolvajoknak, hanem megélhetési bűnözőknek kell hívni. Azt  hangoztatta, Magyarországon már 700 éve cigánynak nevezik a cigányt,  ennek így is kell maradni, "ők a barátaink". Ugyanakkor a tanárokra  támadókat, a gyilkosokat, a rablókat, a tolvajokat, akik adott  esetben cigányok, cigányoknak is kell nevezni.

Széles Gábor és Bayer Zsolt többekkel együtt egy Ikarus-busszal  érkezett a helyszínre, ahol tapssal fogadták őket. Több tüntető  árpádsávos és nemzeti színű lobogót tartott a kezében. Többen azt  skandálták: "Gyurcsány, takarodj!" A megmozdulást Széles Gábor  televíziója, az Echo TV egyenesben közvetítette. A kamerák egy  pillanatra mutatták azt is, hogy a tömegben néhányan összeverekedtek.

A rendőrség lezárta a Kossuth tér egy részét az Igazságügyi és  Rendészeti Minisztérium előtt, a 2-es villamos a tüntetés ideje  alatt nem járt. A tüntetést követően az emberek többsége a Kossuth téri metróállomásra özönlött be, ezért rendőri irányításra volt  szükség a mozgólépcsőknél.

A Magyar Hírlap hétfőn közölte Bayer Zsolt hosszú írását a  veszprémi kézilabdásokat ért gyilkos támadásról "Betelt a pohár"  címmel. Másnap a kormányszóvivő közleményben tudatta: Gyurcsány  Ferenc miniszterelnök arra kéri valamennyi állami intézményt és  állami tulajdonú vállalatot, hogy szüntesse meg a lap előfizetését.

Az illetékes vagyonkezelő szervezeten keresztül a kormányfő arra  utasítja az érintett állami vállalatokat, hogy szüntessék be a  fizetett hirdetések és a reklámok megjelentetését a Magyar  Hírlapban.

A miniszterelnök utasította a rendészeti és igazságügyi  minisztert, hogy készítse elő a megfelelő sajtóetikai vagy jogi  eljárást a Betelt a pohár című írással kapcsolatban.

Tüntetők a Magyar Hírlapért
Tüntetők a Magyar Hírlapért
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.