Trafikbotrány: ha a Jobbik tiltakozik, a Fidesz akkor is 'gyurcsányozással' reagál
A húgúnak a gyermeke is trafikjogot nyert Nyíradonyban – ismeri el saját honlapján Tasó László fideszes képviselő, a település polgármester. Hozzáteszi azonban, hogy a négy közül az egyik pályázó boltja „korábban az MSZP, majd a Jobbik legfőbb támogatója és patrónusa lett, boltjuk a szórólapjak (sic!) terjesztőközpontja”. Szerinte „ha a pályázókat valóban politikai alapon hoztuk volna helyzetbe, ilyen nem fordulhatott volna elő, és nem lenne több száz MSZP-hez, vagy éppen Jobbikhoz kötődő nyertes”.
Mindezzel nyilván arra utalt, hogy a térségben Rubi Gergely és Vona Gábor jobbikos képviselők a napokban Hajdúhadházán lakossági fórumot tartanak, ahol a trafikbotrány is napirenden lesz. Tasó László álláspontja viszont az, hogy a „trafik üggyel egyébként a lakájmédia próbálja árnyalni azt a hírt, hogy kiderült Gyurcsány és Bajnai közvetett kapcsolata, illetve az MSZP-SZDSZ bagázs együttműködése a maffiával”. (Ebben a rövid mondatban néhány nyelvhelyességi hiba megint csak előfordult.)
A polgármester úgy látja, a „Jobbik szokása szerint megpróbálja összemosni, legyalázni a két oldalt”. A kisebbik baj, hogy a politikus álláspontját nem képes helyesírási hibák nélkül megfogalmazni; ennél érdekesebb, hogy még a Jobbik rendezvénye kapcsán is „gyurcsányozni” támad kedve.
De a szélsőjobbnak is visszavág, amikor jelzi, hogy eddig három országgyűlési képviselő „vette a bátorságot arra, hogy a feleségét is a parlamentbe juttassa”: a kisgazda Torgyán József, a szocialista Veres János és Novák Előd, „a Jobbik tenyérbe mászó stílusú országgyűlési képviselője”.
A trafikügy kapcsán Tasó azért próbál magyarázattal is szolgálni: az egyik nyertes „a diákkorától kereskedőként dolgozó, gyermekeit 1995-óta egyedül nevelő anya, 3 éves korától apa nélkül felnevelt, 22 éves regisztrált munkanélküli fia, valóban a húgom gyermeke”. Ugyanakkor fontosnak tartja megjegyezni, hogy neki az „anyja bérelt boltja mellett nyílik a trafikja, a zömmel cigányok lakta városrészben”. Hogy ez miért érdekes, arra a politikus nem szolgál további magyarázattal.
„Jobbikozik” viszont még kicsit. Utal például a „ruha, egyenruha, kiegészítők és kellék »mutyira«, amikor kiderült, hogy Vonának és az azóta már kirekesztett Szegedi Csanádnak közös biznisze a jobbikos áruházlánc”. „Csak álmélkodom, hogy vajon a Novák nevű pökhendi figura nem tudta, hogy milyen vallású az európai uniós képviselője, amikor a több millió Ft-ot felvette tőle a titkáraként” – teszi fel a kérdést a politikus. Jól értjük: a helyesírási hibákat némi szalonzsidózással is tetézi Tasó?
A fideszes politikus azt is szóvá teszi, mit keres Rubi Hajdúhadházán. Szerinte Vonának is inkább Gyöngyös környékén kellene rendet tennie. Így mindkettőjüknek üzeni: „legyenek a saját hazájukban okosak és hozzáértők, már ha számítanak ott, ahol ismerik is Önöket”. A haza fogalmának e sajátos értelmezését már ne is kérjük számon…
Tasó mindazonáltal baráti jobbot nyújt, hiszen úgy véli, a Jobbikkal vannak közös dolgaik: „meg kell birkózni az Gyurcsány és Bajnai kormányzásához kötődő maffiahálózat okozta hátrányokkal, meg kell szűntetni a balliberális árulások nyomán keletkező kiszolgáltatottságot, vissza kell szorítani a kizsákmányoló tőke befolyását, véget kell vetni az idegen pénzügyi csoportok garázdálkodásainak, meg kell védeni a magyar földet és értékeinket”.
De a fiatalabb nemzedékekről sem feledkezik meg. Szerinte a „fiataloknak itthon is olyan munka- és jövedelmi viszonyokat kell kialakítani, amiért a jobb fizetés reményében kimennek más országba munkát vállalni”. Ebből nem könnyű kitalálni, hogy mire gondolt a trafikügy miatt felháborodott politikus. De vélhetően nem arra, hogy a viszonyok máris arra sarkallják az ifjakat, hogy másutt keressék a boldogulást.
„A sors szeszélyes fintora, a MSZP-SZDSZ rablóhad okozta sokkhatás nyomában keletkező jobbikos mozgalom, valóságos közösségi teljesítmény nélkül került a törvényhozói hatalomba. Viselkedjenek úgy, hogy e fatális tévedés következményeként, méltóak legyenek az országban és annak Házának falai között is a választópolgárok képviseletére” – figyelmezteti végül Tasó azt a Jobbikot, amellyel „lehetnek közös dolgaink”. Hát, baráti gesztusnak elég furcsa.