Tóbiás: példa nélküli, amit Matolcsy művelt
Azzal folytatta, hogy az MSZP által kiperelt okiratokból az látszik: az MNB elnöke szerette volna mindezt eltüntetni, de "világosan látszik, hogy összefonódás van az ügyészség és a jegybank között" is. Az MNB elnökének a monetáris politikára, a forintra kellene figyelnie, az ügyészségnek pedig a törvénytelenség láttán hivatalból kellene eljárást indítania, de "az összefonódás összejátszássá válik, hiszen kávézóban üldögélve megbeszélik", hogy miként nem indul eljárás a Matolcsy nevével fémjelzett alapítványok ügyében - mondta.
"Matolcsy Györgynek azonnal le kell mondania, méltatlanná vált a jegybank vezetésére", és Polt Péter legfőbb ügyésznek is távoznia kell, ha nem indít vizsgálatot - jelentette ki Tóbiás József.
Az MSZP elnöke a pártja és a kormány népszavazási kezdeményezéseiről szólva azt fejtegette: az MSZP a valódi Magyarországról szeretné megkérdezni a választópolgárokat, azért gyűjti az aláírásokat, amelyekből már több mint 100 ezer gyűlt össze. A kormány által benyújtott népszavazási kérdés pedig a saját hatalmának, gazdasági elitjének bebetonozásáról szól, illetve a valóság eltakarásáról.
Az országgyűlés dönthet úgy, hogy egy napra írja ki és egy lapon szerepelteti a népszavazási kérdéseket, de ez a Fidesz felelőssége. Ha a kormánytöbbség belátja, és nem választaná szét a saját és az MSZP népszavazási kérdéseit, nem költenénk el plusz hatmilliárd forintot - emelte ki.
A szavazás napja "a Fidesz elleni népszavazássá fog válni", mert annyi feszültség, kilátástalanság, reményvesztettség van ebben az országban, hogy kell egy pont, amikor demokratikus úton lehet véleményt mondani a kormányról - közölte Tóbiás József.
Gurmai Zita, az MSZP országos elnökségének tagja a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy "szerencsés államokban", amelyek továbbfejleszteni, erősíteni szeretnék az Európai Uniót, megünneplik a mai napot, az unió születésnapját. Magyarországon azonban nem ünneplésre, hanem aggodalomra van okunk, mert veszélyben az EU, "a népek közötti szolidaritás, a gyarapodás közös élménye és az állampolgárok szabadságának kiteljesedése, amit csakis az unió tett lehetővé".
A tizenkét éve csatlakozó Magyarországon "megjelent egy újabb veszély, amit Orbán Viktor testesít meg: belülről szétverni az Európai Uniót". A miniszterelnöknek csak addig van szüksége az EU-ra, "amíg bevételhez tudja juttatni a haverjait és a családtagjait" - vélekedett Gurmai Zita.
A szocialista politikus szerint a kormány menekültügyi népszavazása nem a menekültekről és a kvótákról szól, "ez a világtörténelem első olyan népszavazása, ami egy nem létező kérdésről szól". Semmi másra nem jó, csak arra, hogy tovább hergelje a magyar közvéleményt Brüsszel nem létező diktatúrája ellen - tette hozzá.