Tiltakozás a Wallenberg iskola felszámolása miatt
Hiller István és Kunhalmi Ágnes felhívták a figyelmet arra, hogy a holokauszt magyarországi áldozatai emléknapjának hetében kapott levelet a szakközépiskola igazgatója az intézmény bezárásáról, az 1100 tanuló hat különböző iskolába történő szétszórásáról. Megjegyezték, az iskola a Nemzeti Közszolgálati Egyetem építésének áldozata lesz.
A szocialista politikusok szóvá tették azt is, hogy a kormány március 18-án döntött, április 13-án értesítette az iskolát, és április 30-ig adott időt véleményezésre, azaz alig két hetet.
Szabó Szabolcs, az Együtt színeiben politizáló független országgyűlési képviselő nyílt levélben kérte Balog Zoltán emberierőforrás-minisztertől az egészségügyi és szociális szakképző központként működő iskola egyben tartását, illetve nevének megőrzését.
A kormánydöntés ellen csütörtökön tiltakozott az LMP és a DK is. A Pedagógusok Szakszervezete közölte, megtámadja a döntést, ha a kormány nem vonja azt vissza. A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) azt javasolta csütörtökön a kormánynak, hogy intézkedjen a sok tízezer zsidó életét megmentő Raoul Wallenberg emlékének méltó megőrzéséről.
A Raoul Wallenberg Egyesület még kedden azt közölte, rendkívül fontosnak tartják, hogy Raoul Wallenberg nevét továbbra is egy reprezentatív oktatási intézmény viselje.