'Szócska adja tudását a szomszéd fűszeresnek'
Volt hallgatója üzent hadat Szócska Miklósnak, az egészségügyért felelős államtitkárnak tiltakozásul az új patika-alapítás szabályozása miatt. Harmatha Levente gyógyszerész, a Sipo-patika lánc tulajdonosa, az iskola végzős hallgatója az államtitkárnak szóló nyílt levélben mondta fel hallgatói jogviszonyát a Szócska Miklós bábáskodása mellett létrejött és államtitkári megbizatásáig igazgatott Egészségügyi Menedzserképző Intézettel.
Mint azt lapunknak elmondta: csalódott, mert miközben a Szócska Miklós egy olyan iskola, szellemi műhely létrehozója, mely a „modern" magyar egészségügy menedzselésére hivatott, államtitkárként ennek épp az ellenkezőjét képviseli. A gyógyszer kereskedelem újraszabályozással egy szűk szakmai csoportot bízott meg, a Magyar Gyógyszerészi Kamarát. Azt a csoportot, amely 2006 végéig állta útját a kiskereskedelmi reformnak. Ellenezte a versenyt, állandó ellenzéki tömegként jelent meg minden egyes kormányzati reformtörekvés ellen, függetlenül politikai színezettől, miközben csak a monopóliumát védte.
A nyílt levélben csalódottságának is hangot ad, mondván: „Ön közel húsz év menedzseri tudás felhalmozásával elköveti azt a hibát, hogy szóba áll a rendszert konzerválni akaró paternalista, paraszolvenciát életben tartó szakmai kamarákkal. A fentieket figyelembe véve ugye nem veszi sértésnek, ha a döntésem az, hogy nem óhajtok szellemi műhelyében a továbbiakban gondolatokat megosztani. Gyűjtsék csak szorgalmasan a szellemi tőkét, majszolgassák kicsit, üljenek rajta, majd pedig hozzanak meg ilyen, és ehhez hasonló demagóg döntéseket. A felhalmozott tudást pedig szerintem adják oda a szomszéd fűszeresnek."
A nyílt levél megjelenésével egyidőben a Magyar Gyógyszerész Kamara és a Magán Gyógyógyszerészek Országos Szövetsége sajtótájékoztatón jelentette be, hogy ők viszont támogatják az új piaci szabályozást. Horváth Tamás, a kamara elnöke reagálva a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége által egy napilapban közzétett hirdetésre, miszerint ha az új törvény életbe lép nem hogy javul, de rosszabb lesz a betegek gyógyszerellátása, a mostaninál kevesebb lesz az ügyeletes patika és drágulnak majd a gyógyszer, úgy fogalmazott, többször hívták a szövetséget egyeztetésre, de valójában nem tudják, hogy a májusban alakult szervezetben ki kit és hogyan képvisel.Horváth Tamás közölte azt is, hogy a kamara vezetőit is „megszólító" hirdetés miatt jogi lépéseket fontolgatnak. A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság elnöke a sajtótájékoztatón jelezte, hogy már kértek a szövetségtől a szervezetre vonatkozó bejegyzési dokumentumot, azonban ezt a mai napig nem kapták meg.