Szimpatizánsait is nyilvántartaná az MSZP
A nyári szünetben is aktív háttérmunka folyik az MSZP műhelyeiben, a pártreformot előkészítő bizottságok folyamatosan üléseznek. Tukacs István vezetésével a pártgazdálkodás reformját készítik elő, Molnár Zsolt szervezési igazgató a pártszervezet átalakításával kapcsolatos alapszabály-módosító javaslatok elkészítését koordinálja, a volt házelnök Katona Béla - aki egyúttal az etikai tanácsadó testület vezetője - pedig egy teljesítményértékelési rendszert és egy etikai kódexet készít elő. A Harangozó Tamás által koordinált alapszabály-felülvizsgáló csoport is készíti a javaslatcsomagokat, az ő feladatuk többek között a Gyurcsány Ferenc platformja által pártszavazásra vitt témák feldolgozása.
Molnár Zsolt a Népszabadságnak nyilatkozva elmondta: a pártszervezet megújítását előkészítő testület július eleje óta folyamatosan dolgozik, a tagok között találjuk többek között Tóbiás József volt pártigazgatót, Szűcs Gábor választmányi elnökhelyettest, Varju László volt frakcióigazgatót (a DK-platform igazgatóját), vagy épp Velez Árpádot, aki a pártelnök Mesterházy Attila kabinetfőnöke. A szervezetmegújító bizottság elsősorban az alapszabályt érintő kérdésekben készít javaslatokat, de megfogalmaz operatív változtatásokra irányuló kezdeményezéseket is.
„Dolgozunk azon, hogy az MSZP tagságon kívüli, de a párthoz kötődő szimpatizánsoknak egy olyan internetes közösségi felületet tudjunk biztosítani, ahol nyíltan, de a külső nyilvánosságtól mégis elzártan vitathatják meg a pártot érintő kérdéseket. Szintén dolgozunk annak megoldásán, hogy a pártba be nem lépő, de az MSZP-t támogató szimpatizánsokat is valamilyen módon a közösséghez tudjuk kötni, hozzájárulásukkal nyilvántartást vezessünk róluk, bevonjuk őket az információáramlásba” - fogalmazott Molnár Zsolt.
A politikus elmondta, hogy az új választási rendszerből fakadó kihívásokra (év végéig újrarajzolják a körzeteket, a hangsúly az egyéni győzelmeken lesz) is választ kell találni, de meg kívánják teremteni a gyorsabb, hatékonyabb és átláthatóbb tagnyilvántartási rendszert is. Emellett dolgoznak a budapestiek mintáján alapuló összeférhetetlenségi szabályokon (párt- és közjogi tisztségek) és korszerűsíteni kívánják az aktivista hálózatot, illetve a helyi-, megyei és országos szintek közötti kapcsolattartást is.
Molnár Zsolt tájékoztatása szerint az alapszabály-módosítással kapcsolatos javaslatcsomagokat szeptember első hetére véglegesítik, az operatív működéssel kapcsolatos változtatásokat pedig az év végéig vezetik be folyamatosan.