Staudt Gábor okozhat Tarlósnak gondokat
A Jobbik elnöke, Vona Gábor szerdai sajtótájékoztatóján a párt döntését azzal indokolta, hogy Budapesten nem csak politikai, hanem generációs váltásra is szükség van.
A Jobbik abban bízik, hogy Staudt Gábor személyével olyan változások történhetnek, amelynek révén Budapest "minden magyar fővárosa" lesz, szemben az elmúlt időszakkal, amikor a város egy "szűk klikk hatalomtechnikai játékszere" volt - fejtette ki a politikus.
Mint ismeretes, a politikus hivatali visszaélés és becsületsértés bűntette miatt feljelentést tett a Legfőbb Ügyészségen Balajti László, az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) főigazgatója ellen. A Jobbik négy, bizottsági tagnak delegált országgyűlési képviselőjének – köztük Staudt Gábornak – C típusú átvilágítása után a Nemzetbiztonsági Hivatal utódszerve, az AH megállapította, hogy a képviselők nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek.
Balla Gergő, Endrésik Zsolt, Schön Péter és Staudt Gábor ugyanis korábban kapcsolatban állt a Magyar Gárdával. Staudt Gábor az ügy miatt az adatvédelmi biztoshoz fordult, kérve a négy politikusról kiadott szakvélemények nyilvánosságra hozatalát és az egész rendszer felülvizsgálatát. Ezt követően a politikust egyeztetésre hívta Pintér Sándor belügyminiszter, ahol Staudt panaszt nyújtott be a tárcavezetőnél Balajti László tevékenységével összefüggésben.
Vona Gábor kijelentette: az elmúlt húsz évben nem volt még arra példa, hogy egy parlamenti frakció tagjai nemzetbiztonsági kockázatot jelentettek volna. Ráadásul a Jobbik képviselőinek esetében vélt és feltételes módban megfogalmazott indokok alapján jelentették ki mindezt. Összehasonlításul a C típusú átvilágításon Horn Gyula és Medgyessy D-209 Péter is minden további nélkül átment.
Staudt Gábor egyébként Budapesten született, azóta is a XXII. kerületben élt. A Jobbik honlapján közzétett életrajzában fontosnak tartotta megemlíteni, hogy szülei sem a rendszerváltás előtt, sem azóta nem voltak párt-, vagy egyéb politikai szerveződés tagjai.
Staudt a Kempelen Farkas Gimnáziumban érettségizett, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatója lett. Az egyetemen aktív tagja volt a kar hallgatói önkormányzatának, sőt 2005-ben Hallgatói Önkormányzatának elnöki tisztét is betöltötte.
2002-ben a XXII. kerületi Német Kisebbségi Önkormányzat tagjává választottak, azóta is az.
2006-ban a Jobbik Magyarországért Mozgalom önálló listáján jutott be a XXII. kerület önkormányzatának képviselő-testületébe.
2007-ben fejezte be a jogi egyetemet, melyet követően azóta is ügyvédjelöltként dolgozik.