Sokba fog kerülni a vízműfoglalás

Tegnap még legfeljebb 1,3 milliárdra becsülte Páva Zsolt polgármester a pécsi vízműből kizárt Suez kártérítését, ma már 2-5 milliárdról beszélt.

Szerdán a vízmű elfoglalásának jogi és pénzügyi következményeiről összevont ülésen tárgyalt a pécsi közgyűlés gazdasági és önkormányzati bizottsága. Az ülésen a képviselők arról faggatták Páva Zsolt polgármestert, hogy mennyire volt jogszerű a Pécsi Vízmű épületének erőszakos elfoglalása. Páva szerint, amikor a Tettye Zrt. elfoglalta a vízmű székházát, akkor azzal egy jogszerűtlenséget orvosolt, hisz a Suez láthatóan nem akarta átadni a vízművagyon működtetését a város cégének. (Ezzel kapcsolatban egyébként Csorba Zoltán,  a vízmű igazgatóságának Suez által delegált tagja úgy fogalmazott tudósítónknak, hogy a vízművagyon átadása egy bonyolult feladat, annak korrekt elintézéshez 6 hónap kellett volna.)

Páva Zsolt, Pécs polgármestere beszél a Pécsi Vízmű Zrt. körül kialakult helyzetről
Pécs, 2009. október 5. Páva Zsolt, Pécs polgármestere beszél a Pécsi Vízmű Zrt. körül kialakult helyzetről tartott sajtótájékoztatót Pécsett a városházán. Mellette ül Winkler Tamás, a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója (b) és Szabó Iván ügyvéd (j). MTI Fotó: Kálmándy Ferenc

Páva Zsolt elismerte, hogy a francia partner komoly pénzt követelhet a részvényekért, illetve azért, hogy a város a szerződést a kontraktus lejárta előtt 11 évvel, egyoldalúan fölmondta. Az összeg nagysága bizonytalan, ugyanis a Suez dönt arról, hogy egy képlet alapján, vagy szakértők bevonásával állapítják-e meg a részvények és a kártérítés mértékét. Páva 2 és 5 milliárd közé prognosztizálta a követelést.

Winkler Tamás is részt vett az ülésen, s a Tettye vezérigazgatója magára vállalta a felelősséget a vízmű elfoglalásáért. Később Winkler kérte, hogy az ülés zárt ajtók mögött folytatódjon, mivel el akarta mondani a képviselőknek a Tettye jogi álláspontját az ügyben. Winkler úgy vélte, hogy ezt a nyilvánosság és főleg a Suez elég, ha a bíróságon ismeri meg.

Vélhetően a zárt ülésen esett szó arról, hogy mi késztette a város vezetőit és a Tettyét a vízmű sietős elfoglalására. A kiszivárgott információk szerint Pécs irányítói attól tartottak, hogy ha hónapokig elhúzódik a vízművagyon átadása, akkor a vízmű vezérkara olyan pénzügyi manőverekbe foghat, ami nem a város, hanem a Suez érdekét szolgálja.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.