Selmeczinek a kaszinókoncessziókról is csak Gyurcsány-Bajnai jut eszébe
A nagyobbik kormánypárt szóvivője szerint a baloldal minden ilyen kormányzati intézkedést támad, és inkább megszorításokkal sújtaná a munkavállalókat.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek vezetőivel hétfőn írta alá a 2013. évi bérajánlásról szóló megállapodást.
Ezzel kapcsolatban Selmeczi Gabriella hangsúlyozta: a cél az, hogy megmaradjon, illetve ha lehet, nőjön a munkavállalók fizetésének vásárlóereje, vagyis folytatódjon az a kedvező tendencia, hogy egyre többen dolgoznak és egyre többért.
Az elmúlt időszakban a reálbérek mellett a minimálbér összege is emelkedett, hiszen míg az a 2010-es kormányváltáskor 73 500 forint volt, addig most 98 ezer - közölte. Hozzátette, hogy a munkavállalók mindennapjait más intézkedések is segítik, például a 16 százalékos kulcsra épülő családi adórendszer, a rezsicsökkentés, valamint az egészségügyi és az oktatási béremelési program. Utóbbival kapcsolatban a szóvivő emlékeztetett arra, hogy a tanévkezdés 150 ezer pedagógusnak hoz bruttó 50-150 ezer forintos fizetésemelést.
Selmeczi Gabriella szerint azonban a Gyurcsány-Bajnai-szövetség mindegyik említett intézkedést, a rezsicsökkentést, a minimálbér és a pedagógusbér emelését, valamint a családi adórendszert is támadja. Ha rajtuk múlna, a munkavállalók újra a megszorítások egyes számú célpontjai lennének - fogalmazott.
A Fidesz szóvivőjét a tájékoztatón kérdezték a vidéki kaszinók meghívásos koncessziós pályáztatásáról is, amiről a Népszabadság számolt be hétfői számában. Ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a kormánypárt csak erős állami kontroll mellett támogat bármilyen esetleges változtatást kaszinóügyben. Az nem fordulhat elő újra, ami a Gyurcsány-Bajnai-kormányok idején, hogy a játékgépek világában háborítatlanul mossanak tisztára például az "olajbizniszben" szerzett pénzeket - fogalmazott.
Selmeczi Gabriellát arról is faggatták, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) budapesti irodájának bezárását kezdeményezte hétfőn Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. A jegybankelnök a lépést azzal indokolta, hogy Magyarország várhatóan még idén előtörleszti az IMF-től 2008-ban felvett hitelét. Erről a szóvivő azt mondta: "ha nincs az IMF felé tartozásunk, akkor mi is feleslegesnek tartjuk azt, hogy egy irodát tartsanak fenn".