Rogán-javaslat: az Országgyűlés elnöke is szavazhasson
Az indoklás szerint ezzel lehetővé válik, hogy az elnök teljes körűen gyakorolhassa képviselői jogait. Rogán Antal szerint nincs olyan alkotmányos indok, ami alapján meg kellene vonni a szavazati jogot az elnöktől. Hozzátette: a szavazati jog gyakorlása semmilyen módon nem befolyásolja a levezető elnököt abban, hogy részrehajlásmentesen vezesse az Országgyűlés üléseit.
Az indoklásban nemzetközi példákat is hoz az ülést vezető elnök szavazati jogára, többek között az Európai Parlamentet.
A kormánypárti politikus azt is javasolja, hogy ne az összes képviselő négyötöde, hanem a jelenlévő képviselők négyötödének szavazata legyen szükséges a házszabálytól való eltéréshez valamely ügy tárgyalása, vagy a döntéshozatal során.
Az indoklás szerint ezzel a módosítással a parlamenti hagyományokhoz igazodnak, mivel az 1994-ben elfogadott korábbi házszabály is ilyen aránnyal határozta meg a házszabálytól való eltérés lehetőségét. A frakcióvezető jogtechnikainak tartja azt a módosítást, hogy kivételes eljárásban a törvényalkotási bizottság az úgynevezett összegző módosító javaslat mellett túlterjeszkedő módosító javaslatot is benyújthat. Ez utóbbi olyan módosító javaslat, amely a törvényjavaslat által nem érintett törvény rendelkezéseire vonatkozik.
Túlterjeszkedő módosító javaslat nem irányulhat minősített többséget igénylő rendelkezések megállapítására, illetve módosítására.
A javaslat pontosító rendelkezéseket tartalmaz az időkeretes vitával összefüggésben. Bekerül a szövegbe, hogy a zárószavazást előkészítő módosító javaslat tárgyalásának befejezéséről, valamint a törvényalkotási bizottság azzal kapcsolatos állásfoglalásáról zárószavazás előtti jelentést kell készíteni.