Rodics Katalinnal erősít Pesten a Greenpeace

Az államigazgatásban és a természetvédelemben letöltött 26 éve után a vidékfejlesztési minisztériumból tavasszal eltávolított Rodics Katalin a Greenpeace-nél folytatja pályafutását.

Rodics Katalin, aki 26 éven át töltött be meghatározó pozíciót az államigazgatás természetvédelmi területén, októbertől a Greenpeace munkatársaként dolgozik tovább. Rodics Katalin elévülhetetlen érdemeket szerzett hazánk génmódosítás-mentességének megőrzésében, és a védett állatok kereskedelme, az illegális vadászat visszaszorításában.

Rodics Katalin a Greenpeace-nek  az európai közös halászati politika reformját célzó kampányát fogja koordinálni a kelet-közép-európai régióban. E régióban a döntéshozókat csak alig befolyásolja a halászati lobbi, ezért könnyebben fel tudnak sorakozni a rendszer alapvető reformja mellett.

Rodics elmondta: „Az európai halászati politika átfogó fenntarthatósági reformja a Greenpeace egyik legfontosabb célkitűzése. A jelenlegi gyakorlat szerint az Unió anyagi támogatásával hatalmas úszó konzervgyárak járják a világ tengereit, és okoznak nagyon súlyos természeti, gazdasági és szociális károkat.

Rodics Katalin

Európa vizeit már olyan mértékben túlhalászták, hogy az európai halászhajók a szegényebb afrikai, dél-amerikai és kelet-ázsiai országok vizeit tarolják le, és teszik tönkre az ott élő halászok megélhetését.”

Ugyancsak a Greenpeace-nél dolgozik tovább Simon Gergely vegyész és környezetkémikus, a Levegő Munkacsoport korábbi munkatársa. Simon Gergely a Greenpeace regionális vegyianyag-szakértőjeként segíti a közép-kelet-európai országok toxikus veszélyforrásainak felszámolását. Jelenleg az almásfüzitői lerakó és a Verespatakra tervezett aranybánya elleni kampány szakértői feladatait látja el.


Semjénnel mentek szembe

Rodics Katalinnak az utóbbi években elsősorban a génkezelt vetőmagok és mezőgazdasági termények behozatalának megakadályozása, a génbankokban őrzött hagyományos magyar növény- és állatfajták megvédése, a védett fajokkal folytatott visszaélések elleni fellépés tartozott a munkakörébe - számoltunk be tavasszal, amikor a vidékfejlesztési miniszter menesztette Rodics Katalint. A minisztériumi szakember távozása kapcsolatban állt a Semjén Zsolt vadászható fajokkal kapcsolatos javaslatának nyomán kialakult konfliktussal. A Semjén-féle törvénymódosító javaslatot, illetve annak szakmai kritikáját a nagyközönség elé táró Gera Pál természetvédőt az eset óta rendszeres fenyegetések érik telefonon és levélben.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.