Politikai műsor a köztévében: nincs elnök
A köztévének Rudi Zoltán távozása, március óta nincs elnöke, és még egy ideig nem is lesz. Tegnap sem tudtak a kurátorok első számú vezetőt választani. Pedig a közeljövő feladataihoz - a digitális átálláshoz és a januárban esedékes székházváltáshoz - szükség volna egy "aláírásképes" vezetőre.
A törvény szerint tíz voksot kell kapnia egy pályázónak a 14 tagú kuratóriumi elnökségből ahhoz, hogy elnökjelöltté válhasson. Tegnap Székely Ferenc hétig jutott. Ez volt a harmadik sikertelen kísérlet, miközben a "pártformulák" érvényesültek. Hét kurátor - vélhetően a szocialistákhoz kötődők - szavazott Székely Ferencre. Havasi János, az öt voksot szerzett konzervatív jelölt a Fidesz-KDNP kurátorai mellett vélhetően Csernus János MDF-es tag szavazatával lett második (bár Csernus megkeresésünkre sem árulta el, kire szavazott). Baló Györgyre a két SZDSZ-es kurátor adta voksát, egyikük (Rajk László) azt mondta: a "nagy pártok csökönyössége elleni tiltakozásul" adták voksukat Balóra.
Televíziós személyiségek és szakértők egyaránt rossznak tartják, hogy a politikai patthelyzet miatt továbbra is választott vezető nélkül van az ország egyik kiemelten fontos közszolgálati intézménye. A köztelevízió üzemi tanácsa is sürgeti: legyen végre olyan elnöke a csatornának, akinek a személyében kiegyezik a két nagy párt, és aki megkaphatja a köztévé működésének konszolidálásához szükséges pénzt. A tegnapi fiaskó után a kuratórium elnöksége új, immáron negyedik pályázati forduló kiírásáról döntött. Az erről szóló felhívását a jövő héten jelenteti meg.