Pofon jobbról: a hülyekormány rögtönzéseitől megóvni a népet
Stumpf András: Épp az a párt nem húzhat ilyeneket, mint a tegnapi, amely azzal kampányolt, hogy „a szocialisták a törvények fölé helyezik magukat". Meg azzal, hogy az orruk alá dörgölte, amikor semmibe vették az AB döntéseit. Nagyon helyesen tette ezt akkor a Fidesz. Ez a pálfordulás viszont a szavahihetőségüket kérdőjelezi meg. Az pedig, hogy mindez a nép nevében történik, sajnos a legnevetségesebb kommunista érv. Amit a Fidesz tesz, bármi legyen is az, egyenlő a népakarattal (ezért a népszavazás eddig olyannyira magasztalt intézménye is fölöslegessé vált)? Mindegy, hogy a konkrét ügyben a nép tényleg szereti ezt a különadót. Ha ugyanis a fenti logikát elfogadjuk, akkor el kell fogadnunk, hogy a Fidesz képtelen hibázni. Hiszen a hatalom a népé, a nép akaratát nem az intézmények, hanem a kétharmados többség képviseli, tehát még ha hibázik, sem hibázik. Nem riogatni akarok, de komolyan: ha van egy csalhatatlan, nem a törvények, vagy az alkotmány alapján működő (hiszen az rossz, nem képes megfelelni „az embereknek", ahogy Lázár mondta) pártunk, amely tehát magát a nagybetűs, alkotmány fölött álló Igazságot és Igazságosságot is a farzsebében tudhatja, mégis miért írjunk ki választásokat négy év múlva? Persze lesznek választások. De mi van, ha azokat nem a Fidesz nyeri? Visszajön mondjuk Gyurcsány. És nem lesz semmilyen kontroll fölötte, visszamenőlegesen is azt tesz majd, amit akar. Fincsi lenne, ugye? (HetiVálasz.hu)
Torkos Matild: A demokrácia már csak ilyen macerás dolog. Ezzel együtt szeretjük. S épp ezért nem szerencsés a Fidesz azon reakciója az alkotmánybírósági döntésre, hogy kerüljenek ki a testület hatásköréből azok a kérdések, amikről nem lehet népszavazást elrendelni. (Magyar Nemzet)
Caracalla: És amikor a Fideszből jaffát csinál egy, a szavazólapokra feltévedt óvodáscsoport 2014-ben, akkor már bánhatják. Nem a kétmilliárd forintos végkielégítések kifizetése vagy ki nem fizetése fogja meghatározni a kormány sorsát. Sokkal inkább az, hogy a már most is - amennyire csak feles többséggel lehetett - feldúlt nagy rendszereink milyen állapotban lesznek a következő választáskor. Az embernek néha szüksége van arra, hogy a környezete, baráti köre szóljon neki, ha hülyeséget csinál, hogy éppen elrontja az életét. Erre lehet megsértődni, vagy el lehet rajta gondolkodni és megpróbálni javítani a hibáin. Emberi nagyság kérdése, hogy ki melyiket választja. (Konzervatórium blog)
Kínai Kálmán és Trágár Tóni: A népszavazást és az alkotmánybírósági kontrollt nagy marhaság egy kalap alá venni. A népszavazás korlátozása egy - nagyon helyes - elitista intézmény, amelynek célja, hogy a hülyenép ne szavazzon meg magának örök köztehermentességet, felszámolva ezzel a magyar államot. Ezzel szemben az alkotmánybíróság az elitista szemlélet másik végpontján helyezkedik el: itt elméletileg nagyon okos emberek ülnek, akik döntéseiket elvi alapon hozzák meg, nem pedig a szafaládé világpiaci árának függvényében. Az ő feladatuk az, hogy a mindenkori hülyekormány rögtönzéseitől megóvják a népet: hogy mekkora szükség van rájuk, azt az elmúlt húsz év kimerítően bizonyítja. Ha az Alkotmánybíróság illetékességi körét a fenitek szerint korlátozzák, azzal a mindenkori hülyekormányt lényegében semmi nem korlátozza a legfontosabb ügyekben, tehát a lovetta-tematikában. Fizetéseket vehet el vagy kérhet vissza, szerződéseket nem teljesíthet, törvényeket rúghat fel - s nem lesz fórum, ahol meg lehet támadni. (Mandiner blog)