Pécs visszavág Bajnainak
"Megdöbbenéssel tapasztaltuk, hogy Bajnai Gordon mindenfajta tájékozódás, a helyzet alapos áttekintése és a pécsi önkormányzat megkeresése nélkül minősíti a pécsi víziközmű visszavételét jelentő eseményeket" - olvasható a dokumentumban.
A kabinetiroda közölte: Bajnai Gordonnak "miniszterelnökként tudnia kellene, hogy a visszavett vagyon sosem volt és nem is lehet másé, csak az önkormányzaté. Erről törvény rendelkezik. Elvárható lenne tőle, hogy tájékozódjon egy magyar önkormányzattól, mielőtt a külföldi, kisebbségi cégtulajdonos oldalára áll, holott azok delegáltjainál több súlyos bűncselekmény gyanúja is felmerül".
Utaltak arra, hogy ugyanezen cégtől Párizs is visszavette a vízszolgáltatást és önkormányzati társasággal üzemelteti vízközművét. Mint hozzátették, Bajnai Gordonnak kötelessége lenne a magyar emberek oldalára állni, "de ő ismét az emberekkel szemben nyilatkozik, és a multinacionális tőke oldalára áll". Kitértek arra is, hogy Bajnai Gordon szocialista miniszterelnökként tudhatta volna: Pécs a döntését a helyi szocialistákkal együtt és a pécsiek 94,5 százalékának támogatása mellett hozta meg.
"Magánemberként megtehette, hogy a közismert Wallis-Hajdúbét-ügyben a termelők ellen cselekedett, és kijátszotta, tönkretette őket, de köztisztségében kiszolgálni a magántőkét egy 160 ezres közösség érdekeivel szemben már több, mint arcpirító" - fogalmazott a kabinetiroda, amely szerint Bajnai Gordon cserbenhagyta Pécset, a pécsieket és a magyar érdekeket, "mind politikusként, mind morálisan elfogadhatatlan módon viselkedett".