Ötvenhárommilliárddal nő az Egészségbiztosítási Alap
Rétvári Bence közlése szerint a költségvetés 2,5 milliárd forint forrást biztosít a fiatal szakorvosok támogatására, így ők a szakvizsga megszerzését követően is a rezidens ösztöndíjhoz hasonló mértékű támogatásban részesülhetnek. A nyugdíj mellett tovább dolgozók pénzellátást helyettesítő jövedelem-kiegészítésére pedig 800 millió forinttal magasabb összeg áll rendelkezésre.
A háziorvosi ellátórendszer megújításának folytatásaként, az alapellátás megújításának második ütemére 10 milliárd forintot fordítanak. Ez a 2016-os költségvetést tekintve többletforrás, ugyanis a háziorvosi ellátórendszer megújításának első ütemére kifizetett 10 milliárd forint beépült a háziorvosi finanszírozásba.
A gyógyszertámogatás az előző évhez képest közel 7 milliárd forint növekedést mutat, a 2016-ra tervezett összeg megegyezik a gyógyszertámogatás jogcímcsoport idei várható teljesítésével - sorolta.
A gyógyászati segédeszközök támogatására 4,9 milliárd forinttal több juthat az idei törvényi előirányzathoz képest. A táppénzkiadás előirányzata az ideihez képest több mint 8,4 milliárd forinttal nő, a csecsemőgondozási díj 2016-os előirányzata pedig közel 3,5 milliárd forinttal több, mint az idei. A gyermekgondozási díjra az ideihez képest mintegy 6,8 milliárd forinttal több forrást terveztek be. A nemzetközi egyezményekből eredő és külföldön történő, tervezett ellátások előirányzatára jövőre csaknem 1,36 milliárd forinttal több forrás biztosított, a jövő évben belépő és többletkapacitási igényt jelentő fejlesztések és egyéb többletkapacitások finanszírozására jövőre együttesen 5 milliárd forint áll rendelkezésre.
Rétvári Bence összegzése szerint a számokból egyértelműen látszik, hogy a kormány a következő évben is megtesz minden tőle telhetőt annak érdekében, hogy a magyar polgárok minőségi egészségügyi ellátásban részesülhessenek.