Országgyűlés: igen a jövő évi büdzsét megalapozó törvénycsomagra
A képviselők a kétharmados támogatást igénylő rendelkezéseket 356 igen és három nem szavazattal fogadták el. E részek a bírák jogállásáról, valamint az Állami Számvevőszékről szóló törvényt módosítják. Az egyszerű többséget igénylő részeket 196 igen, 162 nem szavazattal és egy tartózkodás mellett hagyta jóvá az Országgyűlés.
A törvénycsomag 41 törvényt módosít, megteremti a családi napközi és a családi gyermekfelügyelet (bölcsőde-óvoda) intézményét. A családi napköziben legfeljebb 5, a gyermekfelügyelet keretében pedig 3 gyermek gondozható.
Nagyüzem volt ma a Parlamentben. A parlamentet is elérte az influenzajárvány, a Fidesz szerint az MSZP, az MSZP szerint a Fidesz kelti a hisztériát a H1N1-oltóanyag ügyében. (Mire a képviselők befejezték a vitát, megszületett a döntés arról, hogy már egyéves kortól beadható az oltóanyag). Szóba került a Sláger és a Danubius Rádió frekvenciaügye is, de az ezzel kapcsolatos Gusztos-féle bizottságalakításra vonatkozó javaslatot napirendre se vették.
Szó volt a mai nap folyamán a magyar gyermeklabdarúgó szövetségről, a létminimum alatt élőkről, egy Jászberényt elkerülő útról, az állattartás jövőjéről, valamint a bölcsődei férőhelyekről is. Ennek során elhangzott, hogy 2013-ig (a tervek szerint) hatezer-hatszáz bölcsődei férőhely jöhet létre.
Bernáth Ildikó (Fidesz) azt kérdezte, mit kíván tenni a kormány a munkanélküliség csökkentéséért illetve azért, hogy a kis- és középvállalkozások megőrizzék versenyképességüket. A kormányfő válaszában elmondta, amíg Magyarországon 10,3 százalékos a munkanélküliség, addig Spanyolországban közel húsz, míg Szlovákiában 12 százalékos ez a mutató. Bajnai Gordon a válság elleni lépések között említette az Út a munkához programot. Ezzel eddig hetvenezer munkahely megtartásához járultak hozzá.
A sukorói King's City kaszinóvárosról kérdezett Cser-Palkovics András (Fidesz). Azt mondta, egyre több és aggasztóbb információ kerül nyilvánosságra. Miért kap még mindig kormányzati támogatást a befektetés, miközben szabálytalanságok kerültek napvilágra? A kormányfő válasza: a mindenkori kormány feladata, hogy munkahelyeket teremtsen, általánosságban ezért szoktak beruházásokat támogatni. Kijelentette, hogy a kormány célja nagyberuházásokat hozni Magyarországra, de csak szabályos módon.
A vasútvonalak bezárásáról szóló szócsatában Hónig Péter közlekedési miniszter azt válaszolta: ahol eddig volt közösségi közlekedés, ott ezután is lesz. Hozzátette: ma Magyarországon 100 emberből mindössze hárman utaznak vonaton.